تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۰۲:۳۳:۱۰
کد مطلب : 72216

……..انفعال……..

عصر آبادان :چنانچه به کارنامه دولت یازدهم در خوزستان طی یکسال و نیم گذشته سری بزنیم ۲بحران بزرگ را مشاهده می کنیم که رصد عکس العمل دستگاه های اجرایی استان نسبت به آن ها می تواند معیار مناسبی برای برآورد گزینه هایی مانند رضایتمندی عمومی،چابکی در اجرا،انسجام سیستم اجرایی،خلاقیت،تدبیر و…باشد.

به گزارش عصر آبادان ، رهیاب نوشت : چنانچه به کارنامه دولت یازدهم در خوزستان طی یکسال و نیم گذشته سری بزنیم ۲بحران بزرگ را مشاهده می کنیم که رصد عکس العمل دستگاه های اجرایی استان نسبت به آن ها می تواند معیار مناسبی برای برآورد گزینه هایی مانند رضایتمندی عمومی،چابکی در اجرا،انسجام سیستم اجرایی،خلاقیت،تدبیر و…باشد.

تنگی نفس

اولین بحرانی که دولت یازدهم در خوزستان با آن مواجه بود اتفاقی نادر در کشور و شاید در جهان بود ،تنگی نفس هزاران خوزستانی در یک شب مساله ای نبود که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت،بحرانی که استانداری خوزستان و سایر دستگاه های اجرایی مربوطه را چند روزی به کما برد به نحوی که طی روزهای ابتدایی مواجه با این پدیده نادر هیچگونه عکس العمل در خوری از طرف دستگاه های اجرایی دیده نشد.

جالب اینجاست که پس از گذشت یکسال حتی علت این پدیده نادر برای مردم روشن نشده است یا بهتر است بگوییم به نظر می رسد برخی دستگاه ها تمایلی به روشن شدن علت تنگی نفس هزاران خوزستانی ندارند فقط آنچه برای مردم قابل لمس بوده اظهارات وزیر بهداشت است که می گوید: دوباره امسال با شروع بارندگی موضوع تشدید آلودگی هوا در اهواز ایجاد شده که تا به حال هزار نفر را راهی بیمارستان‌ها کرده است.

اینکه در سال آینده نیز خوزستانی ها در مواجه با اولین بارندگی دچار چنین مشکلی می شوند یا خیر تاکنون کسی پاسخ دقیقی برای آن نداشته  چرا که نه علت و نه اقدامات صورت گرفته برای حل این بحران عجیب برای افکار عمومی روشن نشده است.

 

ریزگردها

ماجرای ریزگردها همانند دولت قبلی بلای جان دولت یازدهم در خوزستان شده است بحرانی که به نظر می رسد بیشتر از وعده های انتخاباتی نیاز به مدیریت اجرایی توانمند دارد چرا که تبعات آن در افکار عمومی مردم خوزستان می تواند دولت یازدهم را به سرنوشت دولت دهم مبتلا کند که غالبا اهمال مسئولین را علت استمرار این معضل می دانستند.

عکس العمل ضعیف مسئولین اجرایی استان در پی ریزگردهای فاجعه آمیز اخیر استان نشان داد که دولت یازدهم نیز تدبیر مشخصی برای مواجهه با این معضل آینده سوز ندارد و صرفا به واکنش های پرتاخیر بسنده می کند.

زمزمه های شنیده شده مبنی بر عدم اجرایی شدن برخی تعهدها از طرف وزارتخانه های نفت و نیرو این روزها جدی ترین علت برای ریزگردهای اخیر استان دانسته می شود موضوعی که ریشه بحران ریزگردها را از خارج مرزها به داخل کشانده و توپ را درون زمین دولت قرار داده است لذا همین مساله ضعف اجرا و نظارت برای حل این بحران در یکسال و نیم گذشته را بیش از پیش روشن می کند.

در انتها مطلب قابل ذکر این است که دولت تدبیر و امید در استان خوزستان می بایست برای مواجهه با بحران ها ومعضلات اینگونه طرحی نو دراندازد و قدری چابک تر نشان دهد ، همین!

 

  1. یک کتابخوان می‌گه:

    عضویت رایگان کتابخانه در دهه فجر ۱۳۹۳ که همه ساله در استان خوزستان اجرا میشد امسال لغو شده است!!!چرا؟؟ ماه بهمن ماه حماسه های باشکوه انقلاب است که یادآور نوجوانان و جوانان انقلابی ۵۷ و خاطرات شیرین آن دوران است و همیشه بیاد آن دوران کتابخانه های استان عضویت رایگان می پذیرفتند.اما امسال این سنت قدیمی اجرا نشده. یادمان باشد که انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده و ما باید نوجوانان و جوانان کشورمان را با کتاب آشتی بدهیم.در تمام استانها عضویت رایگان بمناسبت دهه فجر اجرا شده بجز استان ما که از همه استانها عقب تر هستن. چرا جوانان را بیشتر به کتابخانه ها ترغیب نمیکنیم.دهه فجر بهترین زمان برای بردن دانش آموزان به کتابخانه هست تا فرهنگ انقلاب و فداکاری رهبران انقلاب را از راه کتاب یاد بگیرند. پس مسئولان کتابخانه عمومی استان تا دیر نشده عضویت رایگان کتابخانه ها را هم به برنامه های دهه فجر اضافه کنند.از سایت شما هم تقاضا دارم پیگیری کنید. موفق باشید