تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۹:۲۶
کد مطلب : 113973
امام جمعه آبادان:

انقلابی یعنی شیخ مکیان که جگرگوشه اش را فدای حرم اهل بیت(ع) کرد نه آن کسی که برای زندان رفتن فرزند محکومش دعا می خواند/مواضع اخیر مسئولان در قبال رفتار خصمانه آمریکا ، دشمنان را جری تر کرد/شرمندگی رهبر انقلاب از بیکاری جوانان باید خواب را از چشم همه مسئولان کشور برباید

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: آن دسته افرادی که با سخنان و مواضع خود ، آب به آسیاب دشمن می ریزند ، انقلابی نیستند هرچند در دورانی خدماتی کرده باشند.حضرت امام(ره) نیز ملاک را حال افراد دانسته بودند.

emam-jome-far-95

به گزارش عصر آبادان ، امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته ، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) ، انقلابی گری را از ویژگی های ممتاز حضرت امام برشمرد و اظهار داشت: حضرت امام(ره) در کنار مومن و متعبد بودن ، ویژگی مهمی به نام انقلابی گری داشت که موجب شد بعد از سال های متمادی حکومت های شاهنشاهی را از بین ببرد و در جنگ تحمیلی هشت ساله ، دشمن بعثی و حامیانش را شکست دهد.

وی افزود: به فرموده ی رهبر انقلاب ، ویژگی انقلابی بودن ، تنها مختص افراد خاصی نیست که اگر چنین بود اکنون فقط چندین فرد سن وسال گذشته ، به عنوان افراد انقلابی داشتیم ، بلکه جوانان امروز می توانند از جهات مختلف ، انقلابی تر باشند. به تعبیر آن بزرگوار ، آنهایی که دشمنان و قدرت های مادی از رفتار و گفتار آنان غضبناک می شود ، انقلابی اند.کسانی که دشمن از موضع گیری آنان به وحشت بیفتد ، انقلابی هستند.

امام جمعه آبادان یادآور شد: اما آن دسته افرادی که با سخنان و مواضع خود ، آب به آسیاب دشمن می ریزند ، انقلابی نیستند هرچند در دورانی خدماتی کرده باشند.حضرت امام(ره) نیز ملاک را حال افراد دانسته بودند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی با اشاره به اینکه فقط انقلابی نشد تا عده ای بر سر سفره این انقلاب بنشینند و از آن متنعم شوند ، تصریح کرد: انقلابی یعنی آقای شیخ مکیان که جگرگوشه ی و جوان مانند دسته ی گل خود را برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) راهی سوریه می کند تا در این راه شهید شود نه آن کسی که وقتی فرزندش محکوم به اختلاس  می شود ، او را با دعا راهی زندان می کند.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه گفت: در سال های اخیر هم هر جا انقلابی عمل کردیم موفق شدیم. در سلول های بنیادی ، هسته ای ، هوافضا و بسیاری مسایل که انقلابی رفتار کردیم به دستاوردهای مهمی رسیدیم و توفیق داشتیم و هرجا از روحیه انقلابی فاصله گرفتیم ، متحمل شکست شدیم.آن دسته از مدیرانی که نا رضایتی می تراشند و کار امروز مردم را به فردا موکول می کنند ، انقلابی عمل نمی کنند.

وی به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: توصیه اکید حضرت آقا به نمایندگان عزیز، رفتار انقلابی در موضوع قانونگذاری است.یعنی مجلسی ها باید قوانینی را وضع کنند که هدفش رفع مشکلات جامعه و بازشدن گره های زندگی مردم باشد.در واقع مجلس به معنای واقعی باید صدای مردم و نه صدای حزب و گروه و جناح سیاسی باشد.همین انتظار را ملت از نمایندگان دارند.

خطیب جمعه آبادان در ادامه یادآور شد: مقام معظم رهبری از نمایندگان خواستند که در قبال رفتار خصمانه آمریکا ، مواضع جدی و انقلابی داشته باشند.به نظر می رسد این فرمایش معظم له به دلیل کوتاهی های چند ساله ی اخیر در قبال رفتار خصمانه ی آمریکا و جری شدن بیشتر آنان در مواجهه با جمهوری اسلامی صورت گرفته است.لذا مجلس باید در این باره با دقت و وسواس بیشتری ، مواضع به موقع و لازم را اتخاذ کند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی همچنین بیکاری جوانان را از دغدغه های عمده رهبر معظم انقلاب برشمرد و خاطرنشان کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب از بیکاری جوانان و از اینکه با دست خالی به خانه بازمی گردند ، ابراز شرمندگی می کنند ، باید خواب از چشمان مسئولان نظام و مدیران کشور گرفته شود.چطور می شود این حرف را بشنویم و بعد دست روی دست بگذاریم.بیکاری و رکود ، کمر مردم را خم کرده و آسیب های اجتماعی ناشی از این معضلات ، مردم را اذیت می کند.توجه به اقتصاد مقاومتی می تواند گره گشای مشکلات مردم باشد و دلیل تاکیدات معظم له در این باره ، همین است.

وی در پایان با اشاره به سالروز تاسیس جها کشاورزی ، اقدامات این نهاد در دوران جنگ و پس از آن را انقلابی و قابل تحسین برشمرد و افزود: امروز به روحیه جهادی در زمینه ی تولید و اشتغال نیازمند داریم.به عنوان مثال آبادان از حیث خرما از اقتصادی ترین مناطق کشور است اما گاهی دیده می شود که خرماهای شهرهای دیگر کشور در بازار آبادان توزیع و فروخته می شود.این به کار جهادی نیاز دارد که خرمای با کیفیت آبادان و فرآورده های متعدد و مختلف آن از این شهر تولید و به سایر نقاط کشور و دنیا صادر شود.این مهم می تواند زمینه های اشتغال را نیز  برای جوانان جویای کار آبادانی ایجاد کند.

 

 

نظرات بسته شده است.