تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۲:۴۳:۰۱
کد مطلب : 17342
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور:

انقلاب اسلامی مربوط به همه ایرانیان داخل و خارج از کشور است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: انقلاب اسلامی ابعاد مختلفی دارد و تنها مربوط به مردم داخل ایران نمی‌شود بلکه ایرانیان خارج‌نشین هم که همراه انقلاب هستند را شامل شده و نظام خود را نسبت به آن‌ها پاسخگو می‌داند.

عصر آبادان – به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری پیش از ظهر امروز در دیدار دبیر و اعضای شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: برگزاری چنین جلساتی به صورت مشترک میان حوزه و شورای عالی ایرانیان می‌تواند زمینه‌ساز همکاری و تعامل بیشتر باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ابعاد مختلفی دارد و تنها مربوط به مردم داخل ایران نمی‌شود بلکه ایرانیان خارج‌نشین هم که همراه انقلاب هستند را شامل شده و نظام خود را نسبت به آن‌ها پاسخگو می‌داند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه ایرانیان ساکن در کشورهای خارجی سئوالات و شبهات دینی فراوانی دارند که باید پاسخی مناسب برای آن‌ها یافت، گفت: در مسائل دینی، حوزه‌های علمیه خود را موظف می‌دانند که نیازهای ایرانیان خارج‌نشین را هم تامین کنند.

وی ادامه داد: تاکنون برخی مصلحت‌ها و مباحث وجود داشته که تعامل و همکاری میان حوزه و شورای عالی ایرانیان گسترش نیافته ولی شرایط کنونی می‌تواند زمینه‌ساز تعامل و همدلی میان این ۲ نهاد باشد.

حسینی‌بوشهری با اشاره به رسالت‌های جهانی حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: این رسالت جهانی ایجاب می‌کند هر جا که ایرانیان باشند و نیازهای دینی دیده شود، حوزه‌ها وارد عمل شوند و آن‌ها را برطرف سازند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در خاتمه با تاکید بر همکاری بیشتر میان حوزه و شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: حوزه‌های علمیه ارائه خدمات دینی را وظیفه خود می‌دانند و بر همین اساس می‌توان همکاری‌های آینده را مورد بررسی قرار داد.