تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۷:۲۱:۳۰
کد مطلب : 29811
دستگیری عوامل تروریستی در مهآباد

انهدام تیم تروریستی وابسته به کومله در مهاباد

وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه ای از شناسایی یک تیم تروریستی وابسته به گروهک تروریستی کومله در کشور و بازداشت عناصر آن خبر داد.

به گزارش عصر آبادان؛ به نقل از مهر، با پی گیری های اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان آذربایجان غربی، یک تیم تروریستی در شهرستان مهاباد شناسایی و سه نفر اعضای آن دستگیر شدند.

عوامل دستگیر شده این تیم تروریستی در سی و یکم شهریورماه ۱۳۸۹ در میان زنان و کودکانی که برای دیدن مراسم رژه نیروهای مسلح در شهرستان مهاباد به خیابان آمده بودند بمب گذاری کردند که بر اثر این انفجار ۱۲ نفر شهید و بیش از ۴۰ نفر زخمی شدند. براساس اعترافات بازداشت شدگان، آموزش، تجهیز و تامین مالی این تیم تروریستی از سوی ایادی استکبار جهانی در منطقه و توسط گروهک تروریستی کومله انجام شده است.

روابط عمومی وزارت اطلاعات در این باره اعلام کرد: عوامل دستگیر شده این تیم تروریستی در ۳۱ شهریور ۱۳۸۹ اقدام به بمب گذاری در میان زنان و کودکانی که برای دیدن مراسم رژه نیروهای مسلح در شهرستان مهاباد به خیابان آمده بودند، نموده و بر اثر انفجار ۱۲ نفر شهید و بیش از ۴۰ نفر زخمی شدند.

بر اساس اعترافات بازداشت شدگان آموزش، تجهیز و تامین مالی این تیم تروریستی از سوی ایادی استکبار جهانی در منطقه و توسط گروهک تروریستی کومله انجام شده است.