تاریخ انتشار خبر: ۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۰:۰۵
کد مطلب : 75087
گزارش نخستین روز رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص)

انهدام ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی با موشک‌های سپاه/ قدرت‌نمایی موشکی سپاه در تنگه هرمز

نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در تنگه هرمز و خلیج فارس با رمز یا محمد رسول‌الله(ص) آغاز شد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از فارس : رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ۹ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لحظاتی قبل با رمز یا محمد رسول الله(ص) آغاز شد.

در این رزمایش با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار سرلشکر محمد‌علی جعفری فرمانده کل سپاه، سردار سرلشکر غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار سرلشگر باقری معاون ارکان ستاد کل نیروهای مسلح، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح حضور دارند.

این رزمایش در منطقه تنگه هرمز و خلیج فارس برگزار می‌شود و شناورهای مختلف نیروی دریایی سپاه به اجرای عملیات می‌پردازند.

این عملیات با رمز «یا محمدرسول‌الله (ص)» و با فرمان سردار سرلشکر جعفری آغاز شد.

این رزمایش با محوریت قرارگاه دریایی خاتم ۲ برگزار می‌شود.

«مین گذاری» تنگه هرمز توسط ده‌ها فروند شناور نیروی دریایی سپاه

عملیات مین‌ریزی توسط ده‌ها فروند شناور نیروی دریایی سپاه در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) و در منطقه تنگه هرمز صورت گرفت.

صبح امروز عملیات مین‌ریزی توسط ده‌ها فروند شناور نیروی دریای سپاه در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) و در منطقه تنگه هرمز صورت گرفت.

در این مرحله حدود ۳۰ فروند شناور نیروی دریایی سپاه اقدام به انجام عملیات مین‌ریزی در محدوده تنگه هرمز کردند.

این اقدام با سرعتی بسیار بالا و در زمانی کم انجام شد و از این تاکتیک می‌توان در مواقع بحرانی علیه تهدیدات احتمالی بهره‌برد.

سردار فدوی در خصوص انجام این عملیات گفت: مین ریزی مهمترین دغدغه آمریکایی‌هاست .

وی ادامه داد: پیشرفته‌ترین انواع مین دریایی را در اختیار داریم که آمریکایی‌ها تصور آن را نمی‌کنند.

پهپادهای هدف توسط ۱۰۰ فروند شناور نیروی دریایی منهدم شد

پهپادهای هدف توسط ۱۰۰ فروند شناور نیروی دریایی در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص)منهدم شد.

در آغاز مرحله دوم رزمایش سپاه، پهپادهای هدف توسط ۱۰۰ فروند شناور نیروی دریایی منهدم شد.

این پهپادها توسط موشک‌های دوش پرتاب میثاق و توپ‌های نصب شده روی قایق‌های تندرو منهدم شد.

ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی با موشک‌های سپاه منهدم شد

ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی با موشک‌ها و راکت‌های سپاه در تنگه هرمز منهدم شد.

لحظاتی قبل و در ادامه برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ۹ سپاه در تنگه هرمز ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی که توسط نیروی دریایی سپاه ساخته شده بود طی عملیاتی همه جانبه مورد اصابت صدها راکت و ده‌ها فروند موشک قرار گرفت و منهدم شد.

این ماکت در ابعادی واقعی ساخته شده و توسط ده‌ها فروند شناور تندرو مورد اصابت قرار گرفت.

همچنین چند موشک کروز و دو موشک بالستیک نیز به این هدف اصابت کرد.

دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه اردیبهشت ماه سال جاری از شبیه سازی ناو هواپیمابر آمریکایی برای انهدام و تصرف آن در ابعاد واقعی ۲۰۲ متری خبر داده بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پیش از این با تاکید بر اینکه امروز آمریکایی‌ها و همه دنیا می‌دانند یکی از اهداف عملیاتی ما، از بین بردن نیروی دریایی آمریکاست، گفته بود: انهدام ناو آمریکایی ۵۰ ثانیه طول می‌کشد

علاوه بر نیروی دریایی سپاه یگانهای نداجا، نهاجا و نیروی هوافضای سپاه تمرینات مورد اصابت قراردادن ماکت ناوهواپیمابر را تمرین کرده‌اند.

سردار فدوی: تحویل موشک کروز غدیر با برد ۳۰۰ کیلومتر در هفته آینده

فرمانده نیروی دریایی سپاه از تحویل موشک کروز غدیر با برد ۳۰۰ کیلومتر به نیروی دریایی سپاه طی هفته آینده خبر داد.

سردار حسین فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در جریان نهمین رزمایش پیامبر اعظم که در تنگه هرمز در حال برگزاری است گفت: هفته آینده موشک کروز غدیر با برد ۳۰۰ کیلومتر تحویل نیروی دریایی سپاه خواهد شد.

وی اضافه کرد: برد موشک های ما به جنوبی‌ترین مکان آبهای منطقه می‌رسد و اهداف متحرک را از پسابندر تا شمال خلیج فارس مورد هدف قرار می‌دهیم.

نهمین رزمایش پیامبر اعظم ۹ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز در حال برگزاری است.

شلیک ۲ موشک کروز نقطه زن از بالگرد به ناو هواپیمابر

برای نخستین بار در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) موشک نقطه زن از بالگرد به ناو هواپیمابر شلیک شد.

برای نخستین بار در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) سپاه موشک نقطه زن از بالگرد به ناو هواپیمابر شلیک شد.

شلیک موشک‌های فاتح ۱۱۰ و زلزال علیه اهداف ثابت زمینی

موشک‌های فاتح ۱۱۰ و زلزال علیه اهداف ثابت زمینی در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم سپاه شلیک شد.

موشک‌های فاتح ۱۱۰ و زلزال علیه اهداف ثابت زمینی به هدفی در یک جزیره غیر مسکونی به فاصله ۲۷۰ کیلومتر در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم شلیک شد.

ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی توسط نیروهای ویژه تصرف شد

ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی توسط نیروهای ویژه و تکاورهای نیروی دریایی سپاه به وسیله بالگرد و دو شناور تصرف شدند.

در مرحله نخست رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ۹ سپاه که از صبح امروز در منطقه عمومی خلیج فارس و تنگه هرمز آغاز شده است مدل شبیه سازی شده ناو هواپیمابر آمریکایی توسط نیروهای ویژه و تکاورهای نیروی دریایی سپاه به وسیله بالگرد و دو شناور تصرف شدند.

در بخش سوم از روز نخست رزمایش بزرگ سپاه، قایق های تندرو سپاه موفق شدند که با تهاجم به ماکت ناوهواپیمابر آمریکایی، با شلیک ۴۰۰ فروند راکت ۱۰۷ میلیمتری و شلیک‌ موشک‌های نصر از روی قایق‌های تندرو سپاه، این ناو را منهدم کردند.
سرلشکر جعفری: توانمندی‌های نظامی ایران برای تامین امنیت خلیج فارس است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هدف رزمایش پیامبر اعظم (ص) برقراری امنیت در منطقه خلیج فارس است، گفت: منطقه دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروی دریایی سپاه قرار دارد.

سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه، در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) پیرامون جزئیات این همایش، گفت: تا این لحظه این رزمایش که با قدرت ایمان و فناوری حاصل شده توسط نیروی دریایی و هوافضای سپاه برای تمرکز بر روی شناورهای دشمن انجام گرفته، به تمامی اهداف خود رسیده است.

وی افزود: قسمت‌های بعدی این رزمایش را در بخش زمینی فردا خواهیم داشت که در عرصه‌‌های دیگر و با تاکتیک‌های دیگر انجام خواهد گرفت.

سرلشکر جعفری در ادامه با بیان اینکه در این رزمایش به دشمن نشان دادیم این توانایی‌هایی که فراهم کردیم برای برقراری امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز است، گفت: این رزمایش بازدارنده است تا دشمنان ما قصدی برای اعمال قدرت یا ایجاد ناامنی نداشته باشند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تأکید بر این موضوع که هدف ما برقراری امنیت برای شناورها در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است، گفت: پیام این همایش به کشورهای منطقه و متحدین ما، پیام اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و پیام امنیت و صلح منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است.

وی افزود: ما در این باره برادری‌مان را ثابت کردیم که مشکل ما دشمنان فرامنطقه‌ای هستند و ان‌شاءالله روزی وحدت و همدلی کشورهای منطقه بیشتر شود تا دشمن ما منطقه را ترک کند و منطقه امنیت کامل یابد.

سردار جعفری در ادامه پیرامون استفاده از دانش بومی در فناوری‌ها در این رزمایش گفت: سلاح‌ها و فناوری‌هایی که امروز به نمایش گذاشته شد برگرفته از تجربیات بعد از جنگ تاکنون است. البته سلاح و امکاناتی که ما امروز در اختیار داریم قابل مقایسه با زمان جنگ نیست و دشمن ضربه‌ای که از ما خورده است را فراموش نکرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه تصریح کرد: این فناوری‌های پیشرفته امروز ما وقتی با نیروی ایمان ما مخلوط می شود ،قدرت بی‌نظیری را ایجاد می‌کند. البته ما دلمان نمی‌خواهد این را به امتحان واقعی بگذاریم اما اگر چنین وضعی پیش بیاید قطعا منطقه دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروی دریایی سپاه خواهد بود.

وی با بیان اینکه هدف این رزمایش تأمین امنیت منطقه در مواجهه با دشمن خارجی است، گفت: پیام این رزمایش بازدارندگی است از اینکه دیگران حواسشان را جمع کنند و پیرامون حریم امنیتی جمهوری اسلامی اقدامی نکنند. ما خودمان را مدافع امنیت تنگه هرمز می‌دانیم و این را امروز در این رزمایش به دنیا نشان دادیم.

رژه شناورهای تندرو و ناوچه های موشک‌انداز سپاه از مقابل جایگاه

صدها فروند شناور تندرو، ده‌ها فروند ناوچه موشک انداز سپاه و ۵۰ سامانه موشکی ساحل به دریا در آخرین مرحله از روز نخست رزمایش پیامبر اعظم (ص) از مقابل جایگاه اصلی رزمایش رژه رفتند.

در آخرین مرحله از روز نخست رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صدها فروند شناور تندرو و ده‌ها فروند ناوچه موشک انداز و ۵۰ سامانه موشکی ساحل به دریا به صورت متحرک از مقابل جایگاه اصلی رزمایش رژه رفتند.

نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محدوده تنگه هرمز در خلیج فارس در حال برگزاری است.

انتهای پیام/