تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۴ | ۰۹:۵۷:۴۱
کد مطلب : 103173
یک مقام مسئول در آبادان خبر داد:

انهدام ۳ تن مواد بهداشتی و دارویی در آبادان

عصر آبادان: معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: با تأیید مراجع مربوطه مقدار ۳ تن مکمل ورزشی، رژیمی و مواد دارویی در شهرستان آبادان منهدم شد.

۱۱۹

به گزارش عصر آبادان؛ مرتضی جعفری در گفت‌وگو با عصر آبادان، اظهار کرد: پس از پیگیری ما و صدور مجوز از طرف دادستان آبادان و همچنین با حضور نماینده نیروی انتظامی و نماینده پسماند شهرداری آبادان، ۳ تن محصول دارویی غیرمجاز در این شهرستان منهدم شد.

وی عنوان کرد: طی بازدیدهایی که از عطاری‌ها، مراکز عرضه‌کننده مواد غذایی و آرایشی بهداشتی، داروخانه‌ها، باشگاه‌های بدن‌سازی و سالن‌های زیبایی سطح شهرستان آبادان داشتیم این مواد دارویی کشف شدند.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان با ذکر این‌که از مردم تقاضا داریم که مکمل‌های ورزشی یا اقلام دارویی خود را از داروخانه‌ها و مراکز مجاز تهیه کنند، بیان کرد: این اقدام سبب جلوگیری از مصرف کالای تاریخ گذشته یا تقلبی توسط مردم می‌شود.

جعفری تعداد اقلام مواد منهدم شده را ۲۰۰ نوع خواند و افزود: این مواد شامل محصولات تاریخ گذشته و قاچاق از انواع مکمل‌ها و داروهای رژیمی، تقویت‌کننده جنسی، داروهای مخدر و روان‌گردان بود.

وی نظارت معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان بر ۳ شهر تحت پوشش را دائمی عنوان کرد و گفت: به‌صورت دوره‌ای بر داروخانه‌ها و بازار نظارت داریم.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان با تأکید بر دقت مردم بر خرید از مراکز مجاز، اظهار داشت: تاریخ انقضاء و اصل بودن مواد دارویی خریداری‌شده ازجمله مواردی است که باید موردتوجه خریداران قرار گیرد.