تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۸:۳۰:۱۷
کد مطلب : 94237
معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد

انهدام ۴۰۰محصول دارویی، غذایی و آرایشی بهداشتی تاریخ گذشته و قاچاق در آبادان

عصر آبادان: معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از اخذ دستور لازم برای انهدام ۴۰۰ محصول دارویی، غذایی و آرایشی بهداشتی تاریخ گذشته و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

مرتضی جعفری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار عصر آبادان اظهار کرد: این محصولات تاریخ گذشته و قاچاق انواع داروهای مخدر و روانگردان، تقویت جنسی، مکمل رژیم غذایی و ورزشی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال بودند.

وی در همین خصوص افزود: این اقلام طی بازدیدهای سال گذاشته و ماه‌های اخیر کارشناسان بازرسی معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از مراکز عرضه‌کننده مواد غذایی و آرایشی بهداشتی و عطاری‌ها ، سالن‌های زیبایی و باشگاهای بدنسازی  و داروخانه‌های سطح شهرستان آبادان کشف و ضبط شد.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان: دستورات قضایی لازم برای انهدام این اقلام اخذ شده است و در آینده نزدیک منهدم می‌شوند.

وی همچنین از شهروندان درخواست کرد تمام اقلامی دارویی، پودرهای مکمل رژیمی و ورزشی خود را از داروخانه‌ها تهیه کنند و برای تهیه مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی در زمان تهیه از مراکز مجاز، در تقلبی نبودن کالا و تاریخ مصرف آن دقت نظر داشته باشند.