تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۷:۴۶
کد مطلب : 39427
درحال به روز رسانی...

اهواز برای دومین بار لرزید/زلزله ۶ریشتری در ایلام شهرهای خوزستان را لرزاند/اهواز روی خط زلزله رفت!/پس لرزه ها همچنان ادامه دارد/اکیپ های امدادی سپاه و بسیج به مناظق زلزله زده اعزام شدند

لرزش زمین در برخی شهرهای خوزستان موجب نگرانی مردم شد

 

 

 

به گزارش   عصر ابادان به نقل از رهیاب،درپی زمین لرزه ۶/۱ریشتری در ایلام برخی شهرهای خوزستان نیز شاهد لرزش زمین بود که این مساله موجب نگرانی برخی شهروندان خوزستانی شد.

طبق آخرین اطلاعات ارائه شده توسط مرکز لرزه نگاری کشور مرکز این زمین لرزه در منطقه مورموری ایلام در نزدیکی استان خوزستان است که در ساعت ۷:۰۲دچار این حادثه شد.

نکته قابل توجه در این زمین لرزه تحت الشعاع قرارگرفتن شهرستان اهواز بود که پس از سال ها به خود لرزید.

 

تکمیلی:

*تاکنون ۸پس لرزه برای زمین لرزه ۶ریشتری ایلام ثبت شده است که ۵پس لرزه آن بیش از ۴ ریشتر بوده اند.

*محمد علی جعفری فرمانده سپاه ناحیه آبدانان در گفتگو با ایلام بیدار با اشاره به زلزله ۶.۱ ریشتری در بخش مورموری از توابع شهرستان آبدانان اظهار کرد: به دنبال وقوع چند زمین لرزه و پس لرزه که از عصر دیروز در منطقه مورموری به وقوع پیوست، نیروهای امدادی بسیجیان و سپاه شهرستان آبدانان به حالت آماده باش درآمدند.

 

وی ادامه داد: عصر دیروز یک اکیپ برای بررسی وضع منطقه اعزام شد که خوشبختانه تا دیشب هیچگونه تلفات جانی گزارش نشده بود.

فرمانده سپاه ناحیه آبدانان افزود: با وقوع زمین لرزه صبح امروز بلافاصله چند اکیپ از بسیجیان جامعه پزشکی به این مناطق اعزام شد.

جعفری تاکید کرد: تا این لحظه هنوز از تلفات جانی گزارشی دریافت نشده است.

وی گفت: بر اساس آخرین اخبار دریافتی این زمین لرزه خسارات مالی به دنبال داشته است.

 

 

*هاشم بالدی مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص زمین لرزه های امروز در خوزستان اظهار داشت: زمین لرزه ای در استان خوزستان رخ نداده است بلکه در منطقه موموری ایلام این زمین لرزه واقع شده و لرزه های این زمین لرزه به استان خوزستان نیز رسیده است ولی خوشبختانه تا این لحظه خسارتی در استان ما گزارش نشده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان تاکید کرد:تیم های امدادی استان در آمادگی کامل به سر می برند تا در صورت لزوم به مناطقی که نیاز است اعزام شوند.

وی ادامه داد:گروه های نظارت بنیاد مسکن هم در حال بررسی روستاها هستند که اگر خسارتی وارد شده است گزارش دهند.

 

 

 

 

*اسماعیل ارزانی بیرگانی فرماندار اهواز در گفتگو با رهیاب در خصوص تکان های امروز شهرستان اهواز اظهار داشت:زمین لرزه در استان ایلام اتفاق افتاده و لرزه هایی خفیف از آن به اهواز رسیده است

وی ادامه داد:در شهرستان اهواز اتفاق خاصی نیفتاده است و فقط لرزش خفیفی را شاهد بوده ایم.

فرماندار اهواز  تصریح کرد: روستاهایی شمال و بخش مرکزی شهرستان را مثل الهایی و… که نزدیک تر به استان ایلام هستند را بررسی کرده ایم ولی خسارتی وارد نشده است و تا این لحظه هم گزارشی به ما داده نشده است.

اسماعیل ارزانی بیرگانی، تاکید کرد: مردم اهواز نگران نباشند چیز خاصی اتفاق نیفتاده است و لازم نیست در نگرانی به سر ببرند.

 

 

 

*پس از دومین زمین لرزه در ایلام که به بزرگی ۶/۱ ریشتر بود اهواز در ساعت ۱۰ صبح به خود لرزید اولین لرزه جدی را اهوازی  ها صبح امروز حوالی ساعت ۷ تجریه کردند