تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۹:۱۶
کد مطلب : 44794

اوباما باید به سمت ایران گام بردارد

نویسنده این مطلب در ادامه این مقاله مدعی شده است که در این نبرد مشترک احتمالی، “نیروی هوایی آمریکا و نیروهای ایرانی خواهند توانست داعش را شکست بدهند”

 نشریه آمریکایی بلومبرگ در مقاله‌ای به بررسی ائتلاف احتمالی آمریکا علیه داعش و طرف‌های قابل اتکاء برای ورود به این ائتلاف پرداخته است.

“اسمیت نواه” نویسنده این مقاله در ابتدای این مقاله به سخنان اخیر اوباما در خصوص لزوم تضعیف و نهایتاً از میان نابودی داعش اشاره می کند و می‌نویسد که این کار بدون حضور سربازان آمریکایی در جبهه‌های نبرد در عراق و سوریه ممکن نخواهد بود و حتی اگر چنین عملیاتی با موفقیت انجام شود و سربازان آمریکایی از منطقه خارج شوند، پس از چند سال مجدداً شاهد رویش گروه دیگری مانند داعش خواهیم بود.

نویسنده اینمصلب در ادامه نوشت که برای اقدام نظامی مستقیم و البته برای ایجاد ثبات در منطقه پس از نابودی احتمالی داعش، “آمریکا به ایران نیاز دارد”. وی در باره استدالال خود  دیگر کشورهای منطقه را نیز برای ائتلاف با آمریکا علیه داعش ارزیابی می کند و می‌نویسد: “ترکیه از حلقه احتمالات حضور نظامی در سوریه و عراق خارج است، حتی اگر یک حضور ظاهری نیز در چنین جبهه‌هایی داشته باشد، با مخالف گسترده داخلی مواجه می‌شود، عربستان هم که اصلا توانایی انجام چنین کاری را ندارد و بر این اساس تنها یک شریک راهبردی بالقوه باقی می‌ماند و آن هم ایران است.”

نویسنده این مطلب  در ادامه این مقاله مدعی شده است که در این نبرد مشترک احتمالی، “نیروی هوایی آمریکا و نیروهای ایرانی خواهند توانست داعش را شکست بدهند”

نویسنده در ادامه اتحاد آمریکا با ایران را عاملی برای محدود کردن روسیه می‌داند. وی در این خصوص می نویسد که در صورت برداشته شدن تحریم نفتی ایران و سرازیر شدن نفت این کشور به بازارهای جهانی، آمریکا می‌تواند تحریم‌های بیشتری را علیه روسیه  اعمال کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران