تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۵:۳۵
کد مطلب : 76664

اورژانس بیمارستانی کشور در سال ۹۴ نوسازی می شود

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، نوسازی و تجهیز اورژانس بیمارستانی کشور را از برنامه های این سازمان در سال ۹۴ عنوان کرد.

امین صابری نیا روز یکشنبه در آبادان گفت: تا نیمه دوم سال ۹۴، ناوگان فرسوده پایگاه های فوریت پزشکی کشور نوسازی می شود.

وی بدون بیان اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح، شمار آمبولانس های فرسوده را یک هزار و ۵۰۰ دستگاه عنوان کرد و افزود: توسعه ساختار فیزیکی و نوسازی اورژانس بیمارستانی از دیگر برنامه های سال ۹۴ مدیر حوادث و فوریت های پزشکی کشور است.

صابری نیا، کمبود نیروی انسانی متخصص و نگهداری پایگاه های فعلی را از مشکلات عمده مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی عنوان کرد و افزود:حدود ۸۰۰ پایگاه اورژانس در کشور از نوسازی برنامه پنجم توسعه عقب است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اضافه کرد: بیشتر تخصص نیروهای این مرکز نیز در حد پرستاری، هوشبری، یا فوریت های پزشکی به صورت آکادمیک بوده و این نیروها، برای خدمت رسانی بهینه به مردم کافی نیست، از این رو، توسعه نیروی انسانی متخصص ضروری است.

وی همچنین با بیان خدمات امداد و نجات به حادثه دیدگان در سال جاری، گفت:به طور متوسط، حدود سه میلیون نفر در سال از سوی مراکز فوریت های پزشکی در حوزه های ترافیکی، درمانی و غیر ترافیکی به بیمارستان ها منتقل می شوند که از این مجموع،۳۸۰ هزار حادثه دیده جاده ای به اورژانس پیش بیمارستانی منتقل شدند.

صابری نیا در پایان سخنان خود، گفت: تا پیش از پایان سال جاری، با اضافه شدن سه پایگاه، تعداد پایگاه های اوژانس هوایی کشور به ۱۷ پایگاه افزایش می یابد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به مشنظور شرکت در همایش روسای مراکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به شهر آبادان سفر کرد.

بر اساس آمار، تعداد پایگاه های اورژانس کشور دو هزار و ۱۰۰ پایگاه اعلام شده است که در این پایگاه ها چهار هزار آمبولانس در ایام نوروز آماده خدمات رسانی به مهمانان نوروزی است.

مرجع / ایرنا