تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۳:۱۸
کد مطلب : 85059

اوضاع بحرانی دو روستای ادلب +تصاویر

اهالی دو روستای الفوعه و کفریا در حومه شهر ادلب سوریه، از مجامع بین المللی خواستند فورا برای شکستن محاصره این دو روستا و رهایی مردم از دست گرو های تروریستی اقدام کنند.

اهالی دو روستای الفوعه و کفریا همچنین درباره خطر وقوع کشتار جمعی مردم در این دو روستا، در صورت تداوم وضعیت فعلی هشدار دادند.

شماری از اهالی روستاهای الفوعه و کفریا گفتند: مردم این دو روستا از محاصره شدید چهارساله رنج می برند که در برهه اخیر بر شدت آن افزوده شده است.

آنها افزودند: محاصره بعد از کنترل گروههای مسلح تروریستی جبهه النصره و احرار الشام بر چند منطقه در استان ادلب تشدید شده است. این عناصر به طور گسترده از سلاح های ارسالی از ترکیه و عناصر پشتیبانی اعزامی از این کشور بهره می برند.

به گفته شاهدان، ساکنان روستاهای الفوعه و کفریا با کمبود شدید مایحتاج و نیازهای ضروری زندگی و در صدر آن مواد غذایی و قطع آب و برق، گاز، بنزین، گازوئیل و شبکه مخابراتی مواجه هستند.

علاوه بر آن، مردم از شیوع بیماریها به علت کمبود شدید دارو و مراکز مجهز برای درمان شهروندان رنج می برند زیرا صدها نفر از آنان هدف حملات خمپاره ای روزانه گروههای تروریستی به محله های مسکونی قرار دارند.

دو روستای الفوعه و کفریا با بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت از چهار سال پیش در برابر دیدگان جامعه جهانی و حمایت برخی کشورهای عربی و منطقه از عناصر مسلح در محاصره قرار دارند.

منبع: العالم