تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۶:۳۳
کد مطلب : 66234

اولویت‌های حج امسال اعلام شد

سازمان حج و زیارت واجدان شرایط اعزام به حج تمتع سال ۱۳۹۴ را اعلام کرد.

این سازمان با صدور پیش اطلاعیه‌ای درباره‌ی واجدین شرایط اعزام به حج تمتع سال ۱۳۹۴ اعلام کرد: تمام دارندگان اسناد ودیعه‌گذاری حج تمتع که تا تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۱۵ برای اعزام به حج سپرده‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند بر اساس استان محل سکونت خود از روزهای سوم، چهارم و پنجم بهمن‌ماه امسال برای نام‌نویسی در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۴ اقدام کنند.اسامی مدیران کاروان‌های حج تمتع سال ۱۳۹۴ به همراه آدرس و هزینه‌های مربوطه، روزهای سی‌ام دی‌ماه و اول بهمن‌ماه در روزنامه‌های کثیرالانتشار به چاپ خواهد رسید.

واجدین تشرف به حج سال ۹۴ علاوه‌بر امکان مراجعه حضوری به هر یک از کاروان‌ها، می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.haj94.haj.ir کاروان مورد نظر خود را انتخاب و مراحل بعدی ثبت نام را دنبال کنند.

با توجه به اینکه گذرنامه واجدین شرایط تشرف به حج ۹۴ حداقل باید تا پایان سال ۱۳۹۴ اعتبار داشته باشد، تأکید می‌شود کسانی که فاقد گذرنامه بوده و یا اعتبار گذرنامه آنان کمتر از تاریخ یاد شده است، در فرصت مناسب نسبت به دریافت گذرنامه جدید به‌صورت انفرادی، اقدام کنند.

تمام کسانی که قصد واگذاری اسناد ودیعه‌گذاری حج خود به بستگان درجه یک (شامل پدر، مادر، همسر، برادر، خواهر و فرزند) را دارند و یا قبلاً نسبت به واگذاری فیش خود به این افراد اقدام کرده‌اند، ولی این انتقال را در سامانه جامع نقل و انتقال ثبت نکرده‌اند، قبل از فرا رسیدن زمان ثبت نام در کاروان‌های حج باید با مراجعه به یکی از دفاتر مجاز خدمات زیارتی در سطح استان/شهرستان، مراحل انتقال قطعی سند خود را انجام داده و مراتب را ثبت سیستمی کنند.

اطلاعیه تکمیلی سازمان حج و زیارت درباره‌ی فراخوان واجدان شرایط اعزام به حج تمتع سال ۱۳۹۴، در روز شنبه ۲۷ دی‌ماه در روزنامه ایران منتشر می‌شود.

منبع: ایسنا