تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۶:۲۶
کد مطلب : 31029
مدیركل راه و شهرسازی خوزستان:

اولویت ما رفع نقاط حادثه خیز در شمال خوزستان است

نصرالله دهقانی بر ضرورت ساماندهی راه های شمال این استان با توجه به اهمیتی که این راه ها در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی منطقه دارد تاکید کرد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز ، “نصرالله دهقانی” در بازدید از روند عملیات راهسازی در محورهای شمال خوزستان اظهار کرد: رفع نقاط حادثه خیز یکی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی در نقاط شمالی خوزستان است.

وی اشتغالزایی، توسعه حمل و نقل جاده ای، رفع بیکاری و اشتغالزایی را مستلزم برخورداری از راه های ارتباطی مناسب دانست و افزود: راه ها بستر توسعه بوده و یک راه مناسب و ایمن می تواند در افزایش حجم مبادلات اقتصادی و صادرات انواع کالاها و خدمات به صورت زمینی نقش قابل توجهی داشته باشد.
دهقانی بر ضرورت برنامه ریزی مدون به منظور اتمام عملیات ساماندهی راه های شمال خوزستان برای گسترش و برخورداری آنها از ظرفیت و توانمندی کافی به منظور توسعه همه جانبه استان خوزستان تاکید کرد.

 

بهسازی و چهار بانده کردن محورهای ارتباطی شمال خوزستان از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است
معاون ساخت راه‌ها و بزرگراه‌های شرکت ساخت وزارت راه و شهرسازی گفت: با توجه به حجم بالای ترافیک در محورهای ارتباطی شمال خوزستان، گردشگری بودن این مناطق و نیز اهمیت این راه ها از نظر توسعه اقتصادی استان عملیات بهسازی، چهار بانده کردن و ایمن سازی آنها از اولویت های وزارتخانه است.
“خیرالله خادمی” در جریان بازدید از محورهای ارتباطی رامهرمز ، هفتکل ، ایذه و باغملک اظهار کرد: به دلیل اهمیت بسیاری که مناطق شمال خوزستان از نظر برقراری ارتباط این استان با استان های اصفهان، چهار محال و بختیاری و مرکزی دارد وزارتخانه توسعه راه های این مناطق را در دستور کار خود قرار داده است.
وی خواستار جذب بموقع اعتبارات ابلاغی آتی برای شتاب بخشی به عملیات راهسازی در مناطق مزبور تاکید و اضافه کرد: توسعه خوزستان مستلزم توسعه راه های آن است چرا که با توجه به فعالیت های چشمگیر در بنادر مهم و تجاری و نیز نقشی که این استان در توسعه کشور دارد ضرورت دارد در حوزه راه های این استان بیش از پیش تلاش شود.
معاون ساخت راه‌ها و بزرگراه‌های شرکت ساخت وزارت راه و شهرسازی در سفر اخیر خود در پایان هفته گذشته علاوه بر بازدید از محورهای مزبور نشستی با مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان، معاونان وی و روسای ادارات راه و شهرسازی استان داشت.