تاریخ انتشار خبر: ۸ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۰۲:۳۴:۴۲
کد مطلب : 100219
به مناسبت هفته دولت و با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی:

اولین شناور تحقیقاتی ساخت داخل در آبادان به آب انداخته شد+تصاویر

عصر آبادان: همزمان با هفته دولت ، اولین شناور تحقیقاتی-پژوهشی با امکانات جدید در آبادان به آب انداخته شد.

به گزارش عصر آبادان ، دکتر اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی در آئین راه اندازی این شناور با اعلام این خبر گفت: موسسه تحقیقاتی علوم شیلات ایران وظیفه ارزیابی ذخایر و فعالیت های تحقیقاتی در عرصه آب های ایران به خصوص آب های آزاد را بر عهده دارد که این شناور می تواند در همین راستا در سطح آب های خوزستان فعالیت کند.

اولین شناور تحقیقاتی-پژوهشی در آبادان به آب انداخته شد (۵)

وی افزود: این شناور تحقیقاتی مجهز به آزمایشگاه و امکانات لازم جهت فعالیت های تحقیقاتی در راستای منافع کشور و استان قادر است به گشت های تحقیقاتی و ارزیابی های مورد نظر بپردازد.

محمد پور کاظمی رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور که در این مراسم حضور داشت با اشاره به مشخصات این شناور اظهار داشت: این شناور تحقیقاتی به دست صنعتگران ایرانی ساخته شده است و می تواند ارزیابی لازم برای ذخایر ماهی ، میزان برداشت ، تعیین فصول تخم ریزی ، مناطقی که از لحاظ غذایی به فیتوپلانتون و زئو پلانتون ،میزان فراوانی و انواع گونه ها و همچنین در بعضی مواقع آلودگی هایی که ایجاد می شود ، تهدیدات بیولوژیکی به عنوان یک آزمایشگاه و پژوهشگاه سیار ، به وظایف خود عمل کند.

اولین شناور تحقیقاتی-پژوهشی در آبادان به آب انداخته شد (۶)

وی یادآور شد : همچنین برای دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترا نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد .ضمن اینکه چون رسالت وزارت جهاد کشاورزی افزایش و پایداری تولید است لذا نتیجه این ارزیابی ها و پژوهش ها برای پایداری صیادی و اشتغال جامعه صیادی کمک رسان خواهد بود.

گفتنی است مراسم راه اندازی شناور تحقیقاتی در روستای چوئبده از توابع آبادان با حضور سیاحی معاون استاندار ، شهبازی فرماندار ویژه و نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان محلی برگزار شد.

اولین شناور تحقیقاتی-پژوهشی در آبادان به آب انداخته شد (۱) اولین شناور تحقیقاتی-پژوهشی در آبادان به آب انداخته شد (۲) اولین شناور تحقیقاتی-پژوهشی در آبادان به آب انداخته شد (۳) اولین شناور تحقیقاتی-پژوهشی در آبادان به آب انداخته شد (۴)