تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۱:۲۴
کد مطلب : 23732

اولین قتل سال ۹۳ رقم خورد

اولین قتل سال ۹۳ در تهران بر سر هزینه اجاره زمین فوتبال رقم خورد و جوان ۲۳ ساله بر اثر ضربات چاقو به قتل رسید.

به گزارش عصر ابادان –  به نقل ازفارس، در ساعت ۱۵:۲۰ اولین روز سال ۹۳ از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت در خیابان معارف به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس ( غرب ) اعلام شد .

با حضور مأموران کلانتری در محل و بررسی ‌‌های اولیه مشخص شد که دو تیم فوتبال از اتباع کشور افغانستان با همدیگر بازی فوتبال داشته اند که در پایان مسابقه ، بر  سر مبلغ ۲۵ هزار تومان پول اجاره زمین با یکدیگر درگیر شده که طی آن چهار نفر از آنها بر اثر اصابت ضربات چاقو به بیمارستان منتقل و با وجود انجام اقدامات درمانی و مداوای سه نفر از مجروحین ، نفر چهارم به نام محمود ۲۳ ساله بر اثر شدت جراحت وارده فوت نموده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” و به دستور شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کاراگاهان اداره دهم به تحقیق از دوستان مقتول پرداخته اما آنها عنوان داشتند که هیچگونه شناختی از ضارب نداشته و روز حادثه ، برای اولین بار او را دیده اند ؛ این افراد در اظهارات خود عنوان داشتند : روز حادثه ما جهت بازی ، زمین فوتبال را از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۰۰ اجاره کرده بودیم ؛ زمانیکه به محل مراجعه کردیم ، چون تعداد ما کم بود از اعضای تیم سانس قبل خواستیم که با ما بازی کنند که چند نفر از آنها قبول کرده و با ما مشغول به بازی شدند ؛ در پایان بازی به آنها گفتیم که چون شما هم بازی کرده اید ، باید نصف هزینه زمین ( ۲۵ هزار تومان ) را پرداخت نمایند که بر سر همین موضوع با هم درگیر شدیم .

با توجه به اظهارات شاهدان صحنه جنایت ، کارآگاهان اداره دهم بلافاصله اقدام به شناسایی تیم سانس قبل ( ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۳:۳۰ ) نموده و پس از شناسایی تمامی اعضای این سانس ، نهایتا موفق به شناسایی “خیرالله . ش” (۱۸ ساله ) به عنوان ضارب و عامل اصلی جنایت شدند .

با شناسایی خیرالله به عنوان عامل جنایت ، بلافاصله محل سکونت وی در یک ساختمان در حال ساخت ، در منطقه تجریش شناسایی و در ساعت ۱۸:۰۰ مورخه ۰۳/۰۱/۱۳۹۳ دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد.

خیرالله پس از دستگیری ، با تأیید اظهارات دوستان مقتول ( شاهدان صحنه جنایت ) در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : ما سانس ۱۲:۰۰ الی ۱۳:۳۰ را اجاره کرده بود ؛ پس از پایان بازی ، قصد خارج شدن از زمین فوتبال را داشتیم که اعضای تیم سانس ۱۵:۰۰ الی ۱۳:۳۰ از ما درخواست کردند که با آنها بازی کنیم ؛ ما نیز قبول کردیم ، ولی پس از پایان بازی به ما گفتند که باید نصف پول زمین را پرداخت کنیم اما ما قبول نکردیم ؛ در حالیکه با آنها به صورت لفظی درگیر شده بودیم ، ناگهان درگیری های ما به درگیری فیزیکی کشیده شد و با توجه به اینکه تعدا آنها بیشتر از ما بود ، من با چاقویی که همراه داشتم به چند نفر از آنها حمله ور شده و آنها را با چاقو زدم و با دوستانم ، سریعا از محل متواری شدیم و چاقو را نیز در طول مسر دور انداختم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.