تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۰:۵۶
کد مطلب : 44586

اولین مورد وبا در کشور گزارش شد

دکتر فرسار از شناسایی یک فرد افاغنه به وبا در کشور که از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد کشور شده است خبر داد.

 به گزارش عصر آبادان، دکتر فرسار از شناسایی یک فرد افاغنه به وبا در کشور که از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد کشور شده است خبر داد.

احمد رضا فرسار معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از گزارش ابتلا یک نفر به وبا در کشور خبر داد و گفت: یک جمع ۲۰ نفره افاغنه دو هفته پیش از افغانستان به پاکستان رفته و از طرف مرزهای سیستان و بلوچستان وارد کشور شدند که ۴ نفر از این جمع به تهران آمدند که هفته پیش یک نفر از آن‌ها با توجه به علائمی که داشته به ابتلا به وبا مشکوک بوده که بعد از اتمام آزمایشات ابتلای فرد مورد تائید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این وبا از نوع وارداتی می‌باشد، عنوان کرد: این فرد تحت نظر قرار دارد و سه نفر دیگر هم که در تماس با این فرد بودند تحت مراقبت و آزمایش قرار گرفته‌اند.

فرسار اظهار داشت: با توجه به اطلاعاتی که کسب شده اطلاعات و مشخصات شانزده نفر دیگر به استانهای دیگر داده شده تا هر چه زود‌تر آن‌ها را شناسایی و تحت آزمایش قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد: مردم هیچ گونه نگرانی نباید داشته باشند، فقط از آب‌هایی که سلامت آن تائید ۱۰۰ درصد ندارد، خودداری کنند و در روز چند بار دست‌های خود را با آب و صابون به خصوص قبل از خوردن هر نوع مواد خوراکی بشویند.

منبع: باشگاه خبرنگاران