تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۱:۰۵:۰۴
کد مطلب : 19353
امام جمعه موقت اهواز مطرح کرد:

اوکراین، نمونه ای از دل خوش کردن به آمریکاست که امروز در خطر تجزیه قرار گرفته است

شخصیت های آمریکایی روزهای گذشته به اوکراین آمدند و علیه دولت مستقل آن سخنرانی کردند و به اذعان خود با ۵ میلیارد دلار هزینه، دومین بندرگاه مهم روسیه در این کشور را ساقط کردند، امروز اوکراین در آستانه خطر تجزیه قرار گرفته و با این وجود ما می بینم که در کشور خودمان عده ای هنوز در خواب خوش مذاکره با آمریکا و نشان دادن روی خوش به آمریکا هستند.

عصر آبادان-  به گزارش رهیاب نیوز حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی، در خطبه های نماز جمعه اهواز با بیان این که عده ای متوجه رسوایی دشمن نیستند، اظهار داشت: شخصیت های آمریکایی روزهای گذشته به اوکراین آمدند و علیه دولت مستقل آن سخنرانی کردند و به اذعان خود با ۵ میلیارد دلار هزینه، دومین بندرگاه مهم روسیه در این کشور را ساقط کردند، امروز اوکراین در آستانه خطر تجزیه قرار گرفته و با این وجود ما می بینم که در کشور خودمان عده ای هنوز در خواب خوش مذاکره با آمریکا و نشان دادن روی خوش به آمریکا هستند.

مدیرحوزه علمیه خوزستان در ادامه گفت: رعایت تقوا کلید حضور در میدان اخلاق و پلی برای رسیدن به فضائل عرفانی است، این تفکر این که «قرآن برای قبرستانها و تقوا تنها برای عبادت در مسجداست» تفکری غلط است زیرا از صدر اسلام تاکنون تاریخ نشان داده که تقوا مداری کلید موفقت در پیچیده ترین عرصه های سیاسی است.

بینش سیاسی امام خمینی(ره) بر پایه تفوا مداری شکل گرفته بود

وی تقوا را کلید بزرگ رسیدن به فضایل اخلاقی و عرفانی توصیف کرد و ابراز داشت: بینش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت روح الله که زیر پای مستکبران را لرزاند و دین و دین گرایی را در جهان زنده کرد نیز بر مبنای تقوای الهی بود.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) مبنی بر « هر اصلاحی نقطه نخستش انسان است» اظهار داشت: اصلاح انسان اصلاح جامعه را به همراه دارد.

وی با گرامیداشت سردار شهید سرهنگ مقامی، سردار شهید اسماعیل فرجوانی و سردار سرلشکر شهید علی هاشمی هاشمی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس با همین تقوا بود که مردانی پیدا شدند و به مقابله با دشمن تا دندان مسلح پرداختند.

وی با بیان اینکه سیاست و راهبردهای سیاسی ما باید تابع  رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری باشد خاطرنشان کرد که میدان دفاع مقدس امروز تغییر کرده، ما هنوز در حال نبرد و دفاع مشروعیم تا دیروز در جنگ با دشمن بعثی بودیم امروز در دفاع از حقوق هسته ای خود می باشیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی در ادامه تصریح کرد: به برکت تقوا مداری ملت ایران، نفوذ استراتژیک جمهوری اسلامی تا مدیترانه شرقی پیش رفته و این مسأله جز رسوایی برای بدخواهان نظام چیزی به دنبال نداشته است.

امام جمعه موقت اهواز با بیان این که عده ای متوجه رسوایی دشمن نیستند، اظهار داشت: شخصیت های آمریکایی روزهای گذشته به اوکراین آمدند و علیه دولت مستقل آن سخنرانی کردند و به اذعان خود با ۵ میلیارد دلار هزینه، دومین بندرگاه مهم روسیه در این کشور را ساقط کردند، امروز اوکراین در آستانه خطر تجزیه قرار گرفته و با این وجود ما می بینم که در کشور خودمان عده ای هنوز در خواب خوش مذاکره با آمریکا و نشان دادن روی خوش به آمریکا هستند.

مدیر حوزه علمیه خوزستان به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) پیرامون سیاست های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: تصور این که  آمریکا از ایران و نظام اسلامی دست برداشته، بزرگترین ساده اندیشی است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: اگر سردمداران آمریکایی امروز برخلاف میل درونی مجبور هستند بر سر میز مذاکره با ایران بنشینند، به دلیل خدامحوری و استکبار ستیزی ملت ایران در طول این سال ها است.

 

عده ای در داخل کشور به دنبال به راه انداختن آتش فتنه هستند

وی اظهار داشت: روزهای گذشته یکی از عناصر خود فروخته در یکی از نشریات زنجیره ای حکم الهی قصاص را زیر سؤال برد، آنانکه نص صریح قران را زیر سوال می برند هنوز در انتظار فرصتند تا آتش فتنه را دوباره در کشور شعله ور کنند، اما باید بداند که ملت لحظه ای از حیله دشمنان اسلام چه در داخل کشور و چه در خارج غافل نخواهد شد.

مدیر حوزه علمیه خوزستان با اشاره به در پیش بودن هفته احسان و نیکوکاری تأکید کرد: مؤمنان از شرکت در امور خیر غافل نشوند و در توان خود در این امر پسندیده شرکت کنند.

امام جمعه موقت اهواز به آغاز زمان ثبت نام در حوزه های علمیه از بهمن ماه اشاره و تصریح کرد: جوانان مستعد و خداجوی این فرصت را از دست ندهند و جهت کسب معارف اسلامی وارد حوزه علمیه شوند.