تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۳:۵۴
کد مطلب : 108774

اژه‌ای: کانادا برای بازگرداندن خاوری همکاری نمی‌کند

معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه گفت: تا به امروز هیچگونه همکاری از طرف کشور کانادا برای دستگیری خاوری صورت نگرفته است.

 ایرنا نوشت: معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه گفت: تا به امروز هیچگونه همکاری از طرف کشور کانادا برای دستگیری خاوری صورت نگرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای گفت: تا این لحظه خبری مبنی بر همکاری از سوی دولت کانادا برای دستگیری و بازگرداندن محمود رضا خاوری دریافت نکرده ایم.

وی تصریح که متاسفانه هیچ گونه همکاری در این زمینه با ما انجام نشده است و تا این لحظه خبری هم از دولت کانادا در این خصوص دریافت نکرده ایم.

محمود رضا خاوری در هفته اول مهر ماه ۱۳۹۰ از مقام مدیر عامل بانک ملی ایران به بهانه «مشکلات عصبی حادث شده و بیماری مزمن» استعفا داد و به کانادا گریخت، این سفر ناگهانی به کانادا همزمان با رسوایی اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی که در شهریورماه ۱۳۹۰ برملا شد، صورت گرفت.

معاون اول قوه قضائیه همچنین در پاسخ به سوال دیگر در خصوص انتخابات پیش روی مجالس شورای اسلامی و خبرگان گفت: هر چقدر حضور مردم در پای صندوق های رای بیشتر باشد به نفع کشور و مردم و به لحاظ امنیت به نفع سیاست داخلی و خارجی است.

وی افزود: امیدوارم مانند همه دوره ها ، مردم ایران با شور و نشاط و احساس وظیفه ملی و مذهبی ، در این انتخابات حضور حداکثری داشته باشند.