تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۳:۱۰:۱۷
کد مطلب : 91823
سرلشکر فیروزآبادی در جمع مردم دزفول:

اگر دشمن دزفول را تسخیر می کرد کار خوزستان تمام بود/ دزفول مایه عظمت ایران و دین خدا شده است

سرلشکر فیروز آبادی گفت:اگر دشمن از پل نادری عبور می کرد و دزفول تسخیر می شد کار خوزستان تمام بود

به نقل از دزفول امروز،همزمان با چهارم خرداد روز ملی “مقاومت و پایداری- روز دزفول” همایش روز ملی” مقاومت”” با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، استاندار خوزستان، مسئولین کشوری و فرماندهان ارشد نظامی منطقه و جمع کثیری از مردم مقاوم دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر برگزار گردید.سرلشگر فیروزآبادی: اگر دزفول تسخیر می شد کار خوزستان تمام بود

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت: شما مردم دزفول در همه لحظات مقاومت و خون و ایستادگی در کنار سید مجدالدین قاضی –امام جمعه فقید دزفول- امام زمان (عج) را در کنار خود داشتید و شاهد آن شعاع نوری بودید که بر قلب شهیدانی چون شهید سوداگر ساطع شد.

سردار سرلشگر بسیجی “سید حسن فیروزآبادی”، با اشاره به خاطره خود از زیارت امامزادگان و بقاع متبرک دزفول در دوران دفاع مقدس و سالهای بعد از آن، اظهار کرد: پیامبران و امامزادگان فراوانی در سرزمین دزفول زندگی کرده و این شهر محل تدفین آنها است و این حکمت خدا پس از هزاران سال است که مردم دزفول، دزفول مقاوم و چهارم خرداد به پشتوانه و امتداد آن معنویت و اعتقاد پیرو ولایت فقیه باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با اشاره به نقشه دشمن برای تسخیر دزفول افزود: هدف دشمن عبور از پل نادری و تسخیر دزفول بود که رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس برای اینکه اجازه ندهند دشمن از پل نادری عبور کند به قدری به دشمن نزدیک شده بودند که به راحتی صدای حرف زدن عراقی ها را می شنیدند.

وی ادامه داد: اگر دشمن از پل نادری عبور می کرد و دزفول تسخیر می شد کار خوزستان تمام بود.

IMG 7756 مردم دزفول در دوران دفاع مقدس با موشک ها زندگی کردند و موشک ها را خوار کردند/ دزفول مایه عظمت ایران و دین خدا شده است

سردار سرلشکر فیروزآبادی با تجلیل از مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس، تاکید کرد: اگر دزفولی ها مقاومت نمی کردند و اگر دزفول نمی ایستاد، جنگ به نفع دشمن تمام می شد و خبری از خوزستان و اسلام نبود.

این فرمانده ارشد نظامی، با اشاره به ماندن مردم دزفول در شهر با وجود اصابت انبوه موشک ها و گلوله ها به دزفول، گفت: مردم دزفول در دوران دفاع مقدس با موشک ها زندگی کردند و مردم دزفول موشک ها را خوار کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی افزود: دارالمؤمنین خواندن دزفول با وجود گنج های بزرگ معنوی، حوزه های علمیه؛ علما و مجتهدین بزرگ در طول تاریخ خود، کاملا صحیح است.

سردار فیروزآبادی تاکید کرد: دزفول مایه عظمت ایران و دین خدا شده است.

وی با اشاره به خاطره ای از سرلشگر شهید سوداگر، از فرزندان دزفول، گفت: شهید سرلشگر سوداگر وقتی مسئول اطلاعات عملیات در جبهه بود به دنبال شناسایی راهی برای ورود به بُستان بود ولی شناسایی های وی به نتیجه نمی رسید تا اینکه راه حل آن را در خواب و از امام زمان(عج) گرفت که نمونه ای از یاری خدا و ائمه اطهار به رزمندگان است.

IMG 7909 مردم دزفول در دوران دفاع مقدس با موشک ها زندگی کردند و موشک ها را خوار کردند/ دزفول مایه عظمت ایران و دین خدا شده است

استاندار خوزستان: دزفول بعنوان یکی از مناطق اصلی پشتیبانی جبهه ها بود

دکتر “عبدالحسین مقتدایی”، استاندار خوزستان گفت: سه ماه قبل از آغاز دفاع مقدس گزارشاتی از تحرکات و استقرار تجهیزات عراق داده می شد تصمیم صدام مبهم نبود.

وی افزود: ملت ایران بدون آمادگی و بدون ساختار نظامی منسجم وارد جنگ شد و از همان روزهای اول دزفول بعنوان یکی از مناطق اصلی پشتیبانی جبهه ها بود.

دکتر مقتدایی ، اسکان خانواده رزمندگان آبادانی و خرمشهری در دزفول را موجب ارتباط عاطفی رزمندگان استان با دزفول خواند و گفت: اگر شهر دزفول نبود معلوم نبود سرانجام پشت جبهه های استان با وجود منافقین چه بود.

وی ادامه داد: حضور مردم در شهر دزفول، دزفول را به یک شهر زنده در دوران دفاع مقدس تبدیل کرد و مردم دزفول تعریف جدید از غیرت را در جنگ تحمیلی به نمایش گذاشتند.

استاندار خوزستان، ماندن در شهر و پشتیبانی از جبهه ها را از افتخارات دزفول برشمرد و اظهار کرد: پشتیبانی از بزرگترین عملیات دفاع مقدس که زمینه فتح پیروزی های بعدی بود نیز از دیگر افتخارات دزفول است.

دکتر مقتدایی با گله از برگزاری ضعیف ویژه برنامه های سوم و چهارم خرداد در سال گذشته اظهار کرد: خوشبختانه امسال برنامه ریزی های بهتری صورت گرفت ولی برای تجلیل از مردم یک شهر باید مراسم محوری در همان شهر برگزار شود.

IMG 7772 مردم دزفول در دوران دفاع مقدس با موشک ها زندگی کردند و موشک ها را خوار کردند/ دزفول مایه عظمت ایران و دین خدا شده است

امام جمعه دزفول: مقاومت شاه کلید مبارزه با استکبار جهانی است

حجت الاسلام” سید محمدعلی قاضی” امام جمعه دزفول، ابتدای مراسم طی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حاضر در جلسه و مسئولین لشکری و کشوری، از آیت الله سید مجدالدین قاضی، امام جمعه فقید دزفول بعنوان اسوه صبر و استقامت مردم دزفول نام برد و گفت: سوم و چهارم خرداد دو برگ زرین در تاریخ ملت ایران هستند.

وی ادامه داد: نتیجه چهارم خرداد روز ملی “مقاومت و پایداری-روز دزفول” که نماد مقاومت ملت ایران است در سوم خرداد و پیروزی شیرین خرمشهر رقم خورد.

امام جمعه دزفول، مقاومت را شاه کلید مبارزه با استکبار جهانی دانست و گفت: کلید حل مشکلات کشور روحیه مقاومت است که در عرصه های مختلف راه گشا است.

وی گفت: دزفول با تحمل ۱۷۶ موشک دوربرد، ۴۴۰ بار بمباران هوایی و اصابت پنجهزار و ۸۰۰ گلوله توپ و با تقدیم ۲۶۰۰ شهید در مقابل دشمن استادگی کرد.

حجت الاسلام قاضی با بیان اینکه از ۲۱۰ شهید زیر ۱۰ سال دزفول، ۱۲۰ شهید خردسالان زیر یک سال بوده اند، افزود: دزفول با تمام سختی ها و تقدیم ۲۶۰۰ شهید، چهارهزار جانباز و ۳۹۹ آزاده همچنان در برابر دشمنان اسلام و ایران ایستاده اند.

IMG 8078 مردم دزفول در دوران دفاع مقدس با موشک ها زندگی کردند و موشک ها را خوار کردند/ دزفول مایه عظمت ایران و دین خدا شده است

در این مراسم از دو کتاب “یزله” و “حماسه ماندگار” با موضوع دزفول در دفاع مقدس و رزمندگان دزفول و تمبر چهارم خرداد رونمایی شد.

همچنین برای اولین بار نماهنگ حماسی “دژ مقاوم” با خوانندگی حاج صادق آهنگران به نمایش گذاشته شد.

IMG 8097 مردم دزفول در دوران دفاع مقدس با موشک ها زندگی کردند و موشک ها را خوار کردند/ دزفول مایه عظمت ایران و دین خدا شده است

پخش کلیپی از خاطرات رهبری در دزفول و مقاومت این شهر، اجرای تئاتر حماسی “مشق عشق” و مدیحه سرایی یادگار جبهه ها، حاج صادق آهنگران در وصف رشادتهای مردم دزفول در دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه بود.

انتهای پیام/