تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۵:۰۸:۲۰
کد مطلب : 50699
امام جمعه آبادان :

اگر شیخ نمر اعدام شود طومار سعودی ها و تفکر وهابیت برچیده خواهد شد/حاکمیت در عربستان قرون وسطایی است

عصر آبادان:حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت:حکم اعدام آیت الله نمر نشان از حاکمیت قرون وسطایی در حجاز است نشان دهنده خوی جهالت و عقب افتادگی حاکمان سعودی است وعدم اعتقاد سران عربستان به دستورات دینی است.

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه آبادان در گفتگو با رهیاب در خصوص صدور حکم آیت الله نمر در عربستان اظهار داشت:متاسفانه دست عربستانی ها به خون انسان های بی گناهی آغشته شده است  صدور حکم اعدام آیت الله نمر بار دیگر نشان داد در عربستان چیزی به نام آزادی بیان و دین وجود ندارد.

وی ادامه داد:شیعیان در این کشور در محدودیت هستند و به حقوق بشر در این کشور اصلا توجه نمی شود دنیایی که امروز دم از حقوق بشر می زند در برابر حقوق اولیه انسان ها که در عربستان پایمال می شود صدایش در نمی آید و کوچکترین اقدامی صورت نمی گیرد.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد:حکم اعدام آیت الله نمر نشان از حاکمیت قرون وسطایی در حجاز است  نشان دهنده خوی جهالت و عقب افتادگی حاکمان سعودی است وعدم اعتقاد سران عربستان به دستورات دینی است.

وی افزود:آیت الله نمر یک عالم دینی برجسته است که مدافع حقوق شیعیان در عربستان بوده است شیعیانی که امروز از کمترین امکانات زندگی در این کشور برخوردار هستند وی مدافع کسانی  است که سالها بدون محاکمه در زندان های آل سعود به بدترین وضع ممکن در حال شکنجه هستند.

ابراهیمی گفت:شیخ نمر زبان گویای مردم مظلوم عربستان است صدور این حکم جنایتکارانه توسط سعودی ها و سکوت مدعیات حقوق بشر در دنیا برای ما جای تعجب ندارد چرا که حقوق بشر وقتی برای آنها مهم است که در مسیر منافع مادی آنها باشد.

وی افزود:جرم آیت الله نمر دفاع از مردم بوده است وی حرکتی علیه امنیت ملی عربستان مرتکب نشده است اما حکم اعدام برای ایشان برگرفته از تفکر وهابی و داعش در حکام عربستان است تفکری که امروز بی رحمانه شیعه و سنی را در منطقه سلاخی می کند.

امام جمعه ابادان تصریح کرد:عربستان این را بفهمد که اگر این حکم عملی شود برای انها قطعا گران تمام خواهد شد و مطمئن باشند شاید به ظاهر یک شیخ نمر را حذف کنند اما هزاران نفر در کسوت و لباس ایشان علیه عربستان قیام خواهند کرد و طومار سعودی ها و تفکر وهابیت برچیده خواهد شد.