تاریخ انتشار خبر: ۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۶:۲۶
کد مطلب : 82322
مدیرکل سازمان جهادکشاورزی خوزستان :

اگر طرح جدید وزارت نیرو تصویب می شد در خوزستان فاجعه رخ می داد

کیخسرو چنگلوایی اظهار داشت:قرار شد مجددا این طرح توسط وزارت نیرو مورد بررسی قرار بگیرد تا حق استان ها ضایع نشود اگر این طرح تصویب می شد قطعا در خوزستان فاجعه کشاورزی و زیست محیطی رخ می داد.

کیخسرو چنگلوایی مدیرکل سازمان جهادکشاورزی استان در گفت و گو با رهیاب در خصوص مخالفت استان با طرح جدید آبی وزارت نیرو اظهار داشت:جلسه ای در وزارت نیرو بین وزیر و ۶ استانی که در حوزه آبی کرخه هستند برگزار شد در این جلسه از طرف وزارت نیرو یک سهمیه بندی جدیدی برای آب کرخه اعلام شد.
وی ادامه داد:اعتراضاتی که در این جلسه شد و مخالفت هایی که استاندار خوزستان با این طرح داشت در نهایت قرار شد مجددا این طرح توسط وزارت نیرو مورد بررسی قرار بگیرد تا حق استان ها ضایع نشود اگر این طرح تصویب می شد قطعا در خوزستان فاجعه کشاورزی و زیست محیطی رخ می داد.
چنگلوایی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در استان گفت:کار با شدت و حدت در حال اجراست مجموعا بیش از ۱۱۳هزار هکتار از طرح تمام شده است حدود۱۶۵هزارهکتار هم در حال اجراست.
مدیرکل سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به فصل برداشت عنوان داشت:برداشت گندم را در سطح۴۰۰هزار از اراضی آبی شروع کرده ایم نسبت به سال گذشته عملکرد ها خیلی خوب بوده است امیدواریم یک خرید خوبی امسال داشته باشیم.
وی افزود:برداشت چغندر قند را از پنجشنبه شروع می کنیم از مجموع۵۳۰۰هکتار چغندقندپاییزه کشور ۴۷۰۰هکتار در استان خوزستان است پیش بینی می کنیم تا برداشتمان امسال ۲۹۰هزار تن باشد.