تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۳:۵۲:۲۰
کد مطلب : 97304
عضو شورای شهر آبادان هشدار داد:

اگر نگذارند همدلی و همزبانی در شورا حاکم شود جور دیگری به میدان می آییم

عصر آبادان:عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر آبادان با هشدار نسبت به مخالفان، گفت: اگر کسانی مانع تقویت همدلی و همزبانی میان اعضای شورا شوند به شکل دیگری به میدان می آئیم.

به گزارش عصر آبادان ، عبدالرضا قاسمی زاده امروز در جمع خبرنگاران محلی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و شهدای هفتم تیر ماه که برای عدالتخواهی راه های پرفراز و نشیبی را طی کردند، خون دادند تا حق کسی ضایع نشود، افزود: از همان ابتدای شروع به کار شورا چهارم تاکید ما بر روی تقویت فضای همدلی و همزبانی میان اعضاء، همان پیامی که مقام معظم رهبری نیز در ابتدای سال جاری آن را متذکر شدند، بود تا اقلیت اعضا نیز در انزوا قرار نگیرند.
وی اظهار داشت: بارها تذکرات را به همه داده ایم، اول به خود و بعد به دیگران که اگر در شورا اتفاقی می افتد نباید به همه جا کشیده شود چرا که مردم آماده شنیدن اخبار خوب و مطلوب از شورا هستند نه اخبار درگیری ها و جنجال ها، متاسفانه در این رابطه تا الان موفق نبوده ایم.
وی در خصوص استعفای شهردار آبادان تصریح کرد: به طور طبیعی این حق قانونی و مشورتی هر فردی حتی شهردار است که بتواند قصد کاندیداتوری داشته باشد، و اگر صلاحیت داشته باشد از پستش کناره گیری کند و به دنبال هدفش برود، تغییر و تحول موجب رشد یک مدیر می شود.
وی یادآور شد: در نشستی که با گروه اقلیت مخالف داشتیم  به یک اجماع نظر بر این اساس که با استعفای شهردار موافقت و یک سرپرست قوی تر جایگزین شود، رسیدیم، اما متاسفانه آن شفافیت و همدلی که می بایست ایجاد می شد به رغم شعارهای فراوان هیات رئیسه شورا ، اتفاق نیفتاد، صحبتهای زیادی شد، موافقت ها صورت گرفت اما عملکرد آنان (اقلیت) برعکس حرفهای شان بود.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: آنچه که در موضوع عدم بررسی استعفای شهردار وجود دارد آنکه مخالفان با عدم حضور خود در جلسه، باعث سلب حق اجتماعی شهردار شدند، ضمن آنکه آن ۵ یا ۶ نفری را  که برای موضوع سرپرستی شهرداری با آنها صحبت کرده ایم به بازی گرفته شدند و حق آنها نیز از میان رفت.
قاسمی زاده افزود:  هیات رئیسه شورا از یک سو مدعی تنش زدایی و دوری از سیاست زدگی هستند اما آنان با این کارشان عملا نشان دادند که خود از این قاعده مستثنی و مبرا نیستند.
وی با بیان اینکه انتقاداتی نیز از جهت نظارتی، کیفیت کارها و غیره در امور شهرداری وجود دارد اظهار داشت: بایستی به شهردار کمک می کردیم تا کارها به شکل بهتری پیش می رفت نه اینکه دائما به بحث بپردازیم و ایراد بگیریم.
وی تصریح کرد: خطاب من به گروه اقلیت شوراست، شماهایی که در جلسات حضور نمی یابید در حقیقت به سایر اعضا و مسئولان شهری بی احترامی کرده اید و شعور مردم را نادیده گرفته اید، هر کسی می تواند کاندید شود و این مردم هستند که چه کسی را انتخاب کنند و به او رای دهند.
وی یادآور شد: اینکه بخواهیم کسی را که قصد کاندیداتوری را دارد حذف و یا سرکوب کنیم تا کاندیدای خودمان بتواند پیش بیاید کاری غیر اخلاقی است، ما نیز کاندیدایی داشتیم اما برای تقویت آن حق کسی را ضایع نکردیم، این پُست ها و صندلی ها به کسی وفا نکرده اند، تا کی باید برای پست و صندلی همه چیز را زیر پا بگذاریم؟ هشدار می دهم، اگر این قضیه بخواهد اتفاق بیفتد ماجرا به شکل دیگری رقم می خورد.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: ما علاقمندیم تا همدلی و همزبانی تقویت شود و اگر کسانی که تاکنون مانع از این مسئله شدند به خود نیایند و کارشان را اصلاح نکنند و نگذارند تا همدلی و همزبانی در شورا باشد ما نیز به شکل دیگری به میدان می آئیم.
قاسمی زاده افزود: در بحث تخلفات مطرح شده ، مرجع رسیدگی به تخلفات که همانا دستگاه قضایی است وجود دارد و مراتب بایستی از طریق قانونی دنبال شود، دستگاه قضایی که بابت انتشار یک پیامک در فضای مجازی که با حیثیت و آبروی افراد مرتبط است برخورد می کند چگونه با تخلفی که این افراد بر آن اصرار دارند برخورد نکند؟؟!! موضوع پیگیری مسائل باید از مجاری قانونی دنبال شود.