تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۰:۰۸
کد مطلب : 23950

اگر وزیر فرهنگ ادامه دهد،استیضاح می کنیم

پژمانفر با اشاره به عملکرد وزارت ارشاد در دولت یازدهم گفت: ما نمی توانیم عملکرد را در این قالب بررسی کنیم ولی اگر نگوییم این عملکرد نگرانی ایجاد کرده نگرانی هم برطرف نکرده است.

عصر ابادان  به نقل فرهنگ نیوز ، نصرالله پژمان فر عضو کمیسیون فرهنگی به نگرانی های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ اشاره کرد و گفت: چیزی که مد نظر مقام معظم رهبری است این است که باید به جایگاه فرهنگ و اثراتی که فرهنگ در حوزه مسائل مختلف علی الخصوص مسائل اقتصادی دارد، توجه شود.

وی موقعیت فرهنگی کشور را مورد غفلت دانست و تصریح کرد: امروز یکی از مسائل مهم این است که فرهنگ به عنوان زیر ساخت خیلی از مسائل مطرح شده است و این امر علی رغم مشکلات مکرری که رهبری در موقعیت های مختلف بدان ها اشاره کرده اند، از جمله تهاجم فرهنگی و رخنه فرهنگی از آنها غفلت شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۳ و تاکیدات مقام معظم رهبری حول محور فرهنگ تاکید کردند: ایشان به همین دلیل در فرمایشات خود حل مسائل اقتصادی را با توجه به اثراتی که حوزه فرهنگ می تواند داشته باشد از این حوزه بیان کرده اند و فرمودند باید در کنار بحث اقتصاد به فرهنگ توجه کنیم زیرا فرهنگ بسیاری از مسائل را می تواند رفع کند.

پژمان فر یادآور شد در مجلس هم در مسائل مختلف تلاش کرده ایم نقطه نظرات مقام معظم رهبری را جمع آوری کنیم و در نگاه جامع اولویت بندی کنیم و در بخشی که مربوط به حوزه مجلس است بتوانیم در آن حوزه ورود نماییم.

وی با اشاره به عملکرد وزارت ارشاد در دولت یازدهم گفت: ما نمی توانیم عملکرد را در این قالب بررسی کنیم ولی اگر نگوییم این عملکرد نگرانی ایجاد کرده نگرانی هم برطرف نکرده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید مجدد بر این نکته در موضوعات فرهنگی شاهد یک غفلت بزرگ هستیم، متذکر شد: متاسفانه امروز شاهد تساهل فراوانی در حوزه فرهنگ هستیم که فتنه های آن در حال فراهم شدن است، که این موضوع واقعا نگران کننده است. در همین راستا مجلس بررسی هایی صورت داده است و جلساتی گذاشته و تذکراتی داده و اگر لازم باشد در قالب سوال و ولو استیضاح با این موارد برخورد می کند.

منبع: سراج۲۴
 1. اشنا می‌گه:

  اقای پژمانفر
  در یک کلام
  مال این حرفها نیستید
  مملکت را به باد دادن تازه یادتون اومده
  اگرراست میگید یه وزیراستیضاح کنید ۱۰باربرای متن توافق نامه درخواست کردید اخربه دستتون نرسید