تاریخ انتشار خبر: ۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۲:۱۸
کد مطلب : 42061

اگر کارت سوختتان باطل شده بخوانید

رئیس ستاد حمل و نقل سوخت کشور گفت: کسانی که کارت سوختشان ابطال شده می توانند به سایت ستاد حمل و نقل سوخت مراجعه یا با شماره تلفن ۹-۸۸۳۰۲۰۴ تماس بگیرند تا مشکل خود را برطرف کنند.

 علیرضا فیض بخش در خصوص ابطال کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌هایی که جزء خودروهای فرسوده نبودند اظهار داشت: کسانی که کارت سوختشان ابطال شده می توانند به سایت ستاد حمل نقل سوخت مراجعه تا مشکل خود را برطرف کنند همچنین می توانند با این شماره ۹-۸۸۳۰۲۰۴ تماس حاصل نمایند.

ثبت‌نام جایگزینی مینی‌بوس‌های فرسوده در هفته جاری

فیض‌بخش در ادامه با بیان اینکه جایگزین کردن تاکسی‌های فرسوده ۳ سال متوقف شده بود گفت: از اول امسال جایگزین کردن تاکسی‌های فرسوده را شروع کردیم که تا امروز ۳۶ هزار تاکسی برای جایگزینی ثبت‌نام کردند.

وی اضافه کرد: هدفگذاری امسال ما جایگزینی ۶۰ هزار تاکسی فرسوده است که در این باره راننده تاکسی، بانک و خودروساز باید هماهنگ شوند تا به عدد هدفگذاری برسیم. رئیس ستاد مدیریت حمل‌و نقل و سوخت از شروع ثبت‌نام برای جایگزینی مینی‌بوس‌های فرسوده از اوایل هفته آینده خبر داد و گفت: برای خودروهای فرسوده سنگین طرح‌های نقدی پرداخت وجه در قبال اسقاط خودرو را بررسی می‌کنیم که باید در دولت تصویب شود.

وی تصریح کرد: برای اسقاط مینی‌بوس در شهر تهران هزار دستگاه را در نظر گرفته‌ایم که در مرحله اول ۱۹۰ دستگاه اسقاط خواهد شد؛ در عین حال تلاش می‌کنیم امکان گرفتن خودروی سواری یا پول نقد را به جای مینی‌بوس اسقاط شده فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در کل کشور تنها ۱۲۰ مرکز اسقاط خودروی فرسوده وجود دارد گفت: ضوابطی تدوین کردیم تا باب افزایش مراکز اسقاط به روی همه متقاضیان باز شود.

شروع اجرای طرح ساماندهی مصرف گازوئیل از اواخر مهر

فیض‌بخش ادامه داد: طرح‌هایی برای ساماندهی مصرف گازوئیل به خصوص در رابطه با جلوگیری از قاچاق این حامل انرژی داریم که بعد از شروع اجرا اطلاع‌رسانی خواهد شد و از اواخر مهر اجرایی می‌شود. وی افزود: ۱۵ هزار کارت سوخت خودروهای فرسوده و اسقاط شده باطل شد و به صورت هفتگی این روند پیگیری می‌شود در حالی که قبلاً تا ۶ ماه این کارت‌ها دست افراد باقی می‌ماند.

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت اظهار داشت: در شهرستان‌ها برای جایگزینی تاکسی‌های فرسوده درخواست دارند به جای سمند یا پژو، تیبا دریافت کنند چرا که درآمد آنها کفاف پرداخت اقساط خودروهای سنگین‌تر را نمی‌دهد. وی اضافه کرد: پیش از این دریافت خودروی تیبا به جای خودروی اسقاط شده رد شده بود اما با توجه به مشکلات شهرهای کوچک تلاش می‌کنیم در شهرهای کوچک این امکان را فراهم کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران