تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۳:۰۴
کد مطلب : 49329
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان

ایجاد امنیت برای سرمایه گذاران در دستور کار استانداری خوزستان است/باید تحولی در فرهنگ استان به وجود بیاید

علی عماد اظهار داشت:وقتی که در کشور رشد اقتصادی نداشته باشیم و اعداد و ارقام منفی باشد دستگاه های تولیدی تعطیل می شوند مشاغل از فعالیت باز می مانند و تعداد بیکاران افزایش پیدا می کند در شرایط رکود طبعا وضعیت ما به سمت بیکاری پیش می رود شرایط استان ما هم جدای از این موضوع نیست.

 

علی عماد. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص وضعیت بیکاری استان اظهار داشت:بحث بیکاری در کل کشور به عنوان یک معضل اجتماعی مطرح است و بخشی از بیکاری استان به وضعیت اقتصادی کشور بازمی گردد.

وی ادامه داد:وقتی که در کشور رشد اقتصادی نداشته باشیم و اعداد و ارقام منفی باشد دستگاه های تولیدی تعطیل می شوند مشاغل  از فعالیت باز می مانند و تعداد بیکاران افزایش پیدا می کند در شرایط رکود طبعا وضعیت ما به سمت بیکاری پیش می رود شرایط استان ما هم جدای از این موضوع نیست.

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان تصریح کرد: در استان برای حل معضل بیکاری نیاز به سرمایه گذاری است باید از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استفاده کنیم لذا باید امنیت را برای سرمایه گذاران در استان فراهم کنیم این موضوع در دستورکار استانداری خوزستان قرار دارد.

وی ادامه داد:با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به دو مقوله اساسی پرداخته شد یکی کاهش تورم و خروج از رکود اقتصادی است که ان شاالله به مرور زمان این وضعیت بهبود پیدا خواهد کرد و شاهد رشد اقتصادی کشور خواهیم بود.

وی اضافه کرد:اگر بتوانیم درآمدهای بلوکه شده کشور را به کشور بازگردانیم طبعا تاثیرات خود را بر اقتصاد خواهد داشت باید درآمدهای کشور به سمت تولید برود اگر تولید رونق پیدا کرد و مراکز اقتصادی فعال شدند نیرو لازم دارند و طبیعتا بحث اشتغال حل خواهد شد.

علی عماد گفت:در استان با تلاش های استاندار چند طرح بزرگ شروع شده یا در حال انجام مقدمات است مثل پتروشیمی مسجدسلیمان،کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان،فولاد شادگان، فولاد خرمشهر، ورود خودروهای اروند و معافیت سود بازرگانی در منطقه هندیجان و طرح هایی از این دست تاثیرات خودش را روی بحث اشتغال در استان خواهد گذاشت.

 وی تاکید کرد:مقوله توسعه یک بحث گسترده ای است توسعه به عوامل مختلفی بر می گردد که بخشی از آن مربوط به عوامل فرهنگی است بخش عمده عدم رشد استان به مسائل فرهنگی باز می گردد باید تحولی در فرهنگ استان به وجود بیاد و تغییرات اساسی شکل بگیرد تا توسعه استان محقق شود.

 عماد در پایان گفت:توسعه خوزستان صرفا توسعه زیرساخت ها نیست بلکه باید فکرها متحول شود کشور و استانی توسعه پیدا می کند که فکر آدم های آنجا توسعه پیدا کند امروز دیگر توسعه به منابع طبیعی و امکانات فیزیکی نیست بلکه امروز انسان دانامحور می تواند مسیر توسعه را طی کند پس باید با تغییر نگرش فرهنگی و توسعه آموزش زمینه را برای توسعه فکری فراهم کنیم.