تاریخ انتشار خبر: ۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۷:۱۶
کد مطلب : 91291
به نقل از مقامات آمریکایی؛

ایران برای بازپس گیری یک پالایشگاه نفت نیروهای خود را به عراق اعزام کرد+عکس

«ایران وارد جنگ برای بازپس گیری یک پالایشگاه نفت مهم عراق از شبه نظامیان داعش شده است …»


خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP) به نقل از برخی مقامات آمریکایی، مدعی شد ایران در مبارزه علیه داعش برای بازپس گیری یک پالایشگاه مهم در بیجی عراق، شرکت کرده است.

 

 

در این گزارش آمده است: «مقامات دفاعی آمریکا روز جمعه گفتند: ایران وارد جنگ برای بازپس گیری یک پالایشگاه نفت مهم عراق از شبه نظامیان داعش شده است. درهمین راستا ایران تعداد کمی سرباز، توپخانه و دیگر انواع جنگ افزار سنگین، برای حمایت از پیشروی نیروهای زمینی عراق، اعزام کرده است.»

 

 

آسوشیتدپرس افزود: «دو مقام دفاعی آمریکا که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که نیروهای ایرانی به همراه نیروهای شیعه عراق، نقش تهاجمی قابل توجهی در عملیات “بیجی” در روزهای اخیر داشته اند.

 

 

یکی از مقامات گفت که نیروهای ایرانی در بیجی از توپخانه، سیستم های راکت ۱۲۲ میلیمتری و هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی و نظارتی برای کمک به ضد حملات نیروهای عراقی، استفاده می کنند.»

 

 

در ادامه این گزارش آمده است: «[این سخنان درحالی مطرح می شود که] در بیانیه جدید نظامی آمریکا، اشاره ای به نقش ایران [در درگیری های اخیر بیجی] نشده است. در این بیانه آمده است که نیروهای امنیتی عراق با کمک ایالات متحده، موفق به باز کردن مسیری زمینی به محوطه پالایشگاه بیجی شده اند.»