تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۰:۱۲:۵۳
کد مطلب : 21095

ایران در خاک آمریکا قهرمان جام جهانی کشتی شد

تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان جام جهانی کشتی آزاد شد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از  شبکه اطلاع رسانی دانا تیم ملی کشتی آزاد ایران در فینال جام جهانی روسیه را شکست داد تا جشن قهرمانی حدود ۴ هزار ایرانی در سالن مسابقه بر پا شود. این سومین قهرمانی متوالی ایران در جام جهانی بود.

ایران در خاک آمریکا قهرمان جام جهانی کشتی شد
نتایج و گزارش کشتی ها:
۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی ۳– ویکتور لبدوف ۴
این کشتی مبارزه دو کشتی گیر عنوان دار بود که هر دو قهرمانی جهان را در کارنامه دارند. رحیمی در وقت اول با زیر از مچ پا ۲-۰ برنده شد. لبدوف در وقت دوم تغییر تاکتیک داد و جدا کشتی گرفت تا از دور به پاهای رحیمی برسد. در حالی که لبدوف نیرویش را گذاشته بود تا در ۳۰ ثانیه آخر امتیاز بگیرد، رحیمی حریف را از تشک بیرون برد و ۳-۰ پیش افتاد. در ادامه لبدوف رحیمی را در ۳۰ ثانیه آخر خاک کرد و در ادامه نیز در ۵ ثانیه آخر بار دیگر رحیمی را درخاک نشاند تا ۴ بر ۳ پیروز این کشتی حساس شود. لبدوف پیش از این یک بار هم رحیمی را در جام جهانی برده بود.
۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور ۱۲- بوگوموئف ۶
اسماعیل پور در شروع کشتی دو امتیاز از دست داد اما با کار کردن زیاد، حریف را از نفس انداخت و با امتیازان پیاپی ۱۰-۲ پیش افتاد. در ادامه بوگوموئف با یک دست و یک پا ۴ امتیاز گرفت اما اسماعیل پور کشتی را کنترل کرد و با خاک پایانی ۱۲ بر ۶ برنده شد.
۶۵ کیلوگرم: سید احمد محمدی ۱۰ – علی بک گاجی امیف صفر
محمدی شروع عالی داشت و با دو بار بیرون بردن حریف و یک سالتو بارانداز ۶-۰ جلو افتاد. محمدی در ادامه با خاک و بارانداز ۱۰ بر صفر پیروز شد تا جواب اعتماد رسول خادم را که او را در ترکیب قرار داده بود به خوبی بدهد و ۴ امتیاز مثبت هم بگیرد.
۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی ۹ – ختیک تسابولوئف ۰
حسین خانی که کشتی های بسیار پخته ای در جام جهانی گرفت این بار هم نمایش عالی داشت. اوبا یک خاک و یک بار روی پل نگه داشتن حریف ۴-۰ جلو افتاد. کشتی گیر روس در ثانیه های پایانی وقت اول با دست به صورت حسین خانی ضربه زد تا داوران پنجمین امتیاز را به ملی پوش ایران بدهند. حسین خانی در دقیقه پنجم روی زیرگیری حریف به پشتش پرید و در ادامه با بردن دست در مایه کنده کشی ۹-۰ کشتی را برد. ایران با این پیروزی ۳-۱ جلو افتاد.
۷۴ کیلوگرم: عزت الله اکبری ۰ – شامیل کودای ماگومداف ۱۰
اکبری در وقت اول نمایش خوبی نداشت و ۶ امتیاز روی زیرگیری حریف از دست داد. در ادامه اکبری روی زیرگیری خودش فن خورد و به پل رفت تا ۱۰-۰ بازنده شود.
۸۶ کیلوگرم: احسان لشگری ۲ – آنزور اوریشف یک
در سه دقیقه اول لشگری به دلیل اخطار کم کاری یک امتیاز از دست داد. اوریشف که در المپیک به لشگری باخته بود، کشتی حریف ایرانی را آنالیز کرده بود و پای چپ را عقب نگه می داشت تا از یک خم گیری های لشگری فرار کند.
در سه دقیقه دوم کشتی گیر روس اخطار کم کاری گرفت و کشتی ۱-۱ شد. در ۲۰ ثانیه به پایان کشتی گیر روس یک اخطار کم کاری دیگر گرفت و لشگری ۲-۱ پیش افتاد. لشگری با این برد ارزشمند ایران را ۴-۲ پیش انداخت تا باخت مقابل آمریکا را به خوبی جبران کند.
۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی ۱۲ – یوری بلونوفسکی ۲
یزدانی، دارنده دو مدال طلای جهان کار دشواری نداشت و پس از این که یک بار پایش از تشک بیرون رفت به راحتی بارها به پشت حریف رسید و بارانداز اجرا کرد تا جمع امتیازاتش را در پایان وقت اول به ۱۰ برساند. در سه دقیقه دوم یزدانی یک امتیاز دیگر داد اما در ادامه حریفش را خاک کرد و به امتیاز ۱۲ رسید.
۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی – آنزور خیزریف کمیل قاسمی، برنده – آنزور خزریف (۳ بر صفر) (۳ امتیاز فنی مثبت برای ایران – یک امتیاز برای روسیه)
انتهای پیام/