تاریخ انتشار خبر: ۵ , مهر, ۱۳۹۴ | ۰۸:۲۱:۰۱
کد مطلب : 101237
مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی خوزستان:

ایران در لیست سفید سازمان بین‌المللی دریانوردی قرار گرفت

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: ایران در لیست سفید سازمان بین‌المللی دریانوردی قرار گرفت و طبق ارزیابی‌ها حضور در ایران در این لیست تداوم خواهد داشت

۵۴۵۳۹_عبدالهی+مدیرکل+بنادر+خوزستانorig

به گزارش عصر آبادان، سعدالله عبدالهی در همایش بزرگداشت هفته جهانی دریانوردی که امروز در سالن اجتماعات اداره بندر و دریانوردی خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: شعار امسال هفته جهانی دریانوردی که توسط سازمان بین‌المللی دریانوردی انتخاب‌شده است شعار تأکید بر آموزش است.

وی بابیان اینکه تاکنون نیز در کشور به همین سمت حرکت می‌کردیم، عنوان کرد: به همین دلیل نیز از ابتدا مدیریت اصلی از مرکزیت سازمان بنادر به سواحل کشور منتقل شد.

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: البته با در نظر گرفتن این شعار برای هفته جهانی دریانوردی امسال باید بیشتر بر موضوع آموزش در حوزه دریانوردی تمرکز کنیم.

عبدالهی بیان کرد: سازمان بنادر و کشتیرانی کشور در حال ایجاد طرحی است که بر مبنای آن شبیه‌ساز آموزش‌های دریایی در بخش صدور گواهی‌نامه اداره امور دریانوردی بندر امام خمینی (ره) مستقر شود.

وی افزود: با اجرای این طرح می‌توانیم به‌صورت علمی‌تر به آموزش دریانوردان در حوزه استان خوزستان بپردازیم.

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی خوزستان اعلام کرد: یکی از اتفاقات خوبی که اخیراً در حوزه دریانوردی در کشور رخ‌داده است قرار گرفتن سازمان بنادر ایران در لیست سفید سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) است.

عبدالهی گفت: اتفاق خوب دیگر تداوم این برقراری است و طبق ارزیابی که نمایندگان سازمان بین‌المللی دریانوردی از بندر شهرستان بندر امام خمینی (ره) انجام دادند این موفقیت مجدداً نصیب کشورمان شد.

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی خوزستان اظهار کرد: در بخش دفاع مقدس نیز قرار است برنامه‌ای در بندر امام خمینی (ره) باهدف توجه بیشتر به همکاران ما در بخش دریایی که در دفاع مقدس نقش داشتند را برگزار کنیم.

وی بیان کرد: این مراسم برای توجه به افرادی که در راهنمایی برای ورود شناورهای حاوی کالاهای اساسی در ایام جنگ نقش داشتند برگزار می‌شود.

عبدالهی بابیان اینکه درگذشته شعاری برای بندر خرمشهر تحت عنوان بندر کهن شهرت جهانی در نظر گرفته‌شده بود، اظهار داشت: از اینکه پیشرفت بندرهای آبادان و خرمشهر را روبه‌جلو می‌بینیم خوشحالیم.

انتهای پیام/