تاریخ انتشار خبر: ۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۰:۰۱:۳۳
کد مطلب : 83998
در حال بروزرسانی..

ایران یک کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز توقیف کرد/ قیمت نفت افزایش یافت

پنتاگون با تأیید عملیات نیروی دریایی ایران علیه یک کشتی آمریکایی مدعی شد: ایرانی‌ها یک کشتی آمریکایی متعلق به شرکت “میرسک” را با تیراندازی وادار کردند وارد آب‌های ایران شود. به ادعای پنتاگون، کشتی میرسک‌تایگرز، هنگام حادثه، در حال عبور از تنگه هرمز بوده و هواپیماهای آمریکایی و ناوشکن فراگوت، درخواست کمک کشتی را دریافت کرده و مراقب اوضاع بوده‌اند.

به گزارش عصر آبادان ، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ضمن تأیید عملیات نیروی دریایی ایران علیه یک کشتی آمریکایی مدعی شد: ایرانی‌ها یک کشتی آمریکایی متعلق به شرکت “میرسک” را با تیراندازی وادار کردند وارد آب‌های ایران شود.

اطلاعیه پنتاگون حاکی است که یک گشتی دریایی ایران، اقدام به تیراندازی بسوی این کشتی آمریکایی کرده است.

پنتاگون افزوده است: کشتی میرسک‌تایگرز، هنگام وقوع حادثه، در حال عبور از تنگه هرمز بوده است و هواپیماهای آمریکایی و ناوشکن فراگوت، درخواست کمک کشتی را دریافت کرده و مراقب اوضاع بوده‌اند.

شبکه تلویزیونی الحدث نیزگزارش داد نیروهای ایرانی به یک کشتی باری آمریکایی تیراندازی و آن را مجبور کردند به سمت سواحل ایران در بندرعباس برود.

در حالی که شبکه تلویزیونی پرس‌تی‌وی اعلام کرد که این کشتی آمریکایی، حریم آبی جمهوری اسلامی ایران را نقض کرده و به همین دلیل توقیف شده است، شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی مدعی شد این کشتی، با پرچم جزایر مارشال در حال حرکت بوده است.

از سوی دیگر، خبرگزاری فارس گزارش داد پیگیری‌های به عمل آمده در خصوص توقیف کشتی آمریکایی در خلیج فارس حاکی از آن است که این کشتی تجاری بوده و با اداره بنادر ایران اختلافی داشته است.

یک منبع آگاه اظهار داشت: اداره بنادر ایران در همین راستا به دادگاه مراجعه می‌کند که دادگاه حکم توقیف این کشتی را می‌دهد و اداره بنادر درخواست می‌کند تا این کشتی توقیف شود که این امر محقق می‌شود.

وی تأکید کرد: این کشتی با پرچم جزایر مارشال که تحت حاکمیت آمریکاست قصد تردد داشته که توقیف می‌شود و خدمه آن اکثر اروپایی هستند و احتمال اینکه برخی از افراد آن آمریکایی باشند نیز وجود دارد.

ناخدای این کشتی نیز در گفتگویی کوتاه ادعا کرده است که ۲۴ خدمه در این کشتی حضور دارند که تابعیت آنها متعلق به کشورهای شرق آسیا و اروپاست.

شبکه تلویزیونی رویترز نیز اعلام کرد قیمت جهانی نفت که پس از گزارش رسانه ها در خصوص ورود افراد نیروی دریایی ایران به یک کشتی باری آمریکایی روند صعودی پیدا کرده بود، پس از آن که پنتاگون اعلام کرد این کشتی حامل پرچم آمریکا نبوده است، بار دیگر روند نزولی پیدا کرد.

مشرق