تاریخ انتشار خبر: ۳ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۸:۲۱
کد مطلب : 41082

ایزدی‌هایی که داعش مسلمان کرد+تصاویر

گروه تروریستی داعش با انتشار ویدیویی از مسلمان شدن ۵۰۰ نفر از اهالی ایزدی منطقه سنجار عراق خبر داد.

به گزارش عصر آبادان،چند هفته پس از انتشار خبر ربوده شدن ۵۰۰ نفر از اهالی ایزدی منطقه سنجار عراق، گروه تروریستی داعش با انتشار ویدیویی تصاویر آن‌ها را پخش کرد.

مشخص نیست در این مدت چگونه با این افراد رفتار شده، اما در فیلم داعش، همه آن‌ها از خوبی‌های تروریست‌ها تعریف می‌کنند.

در ابتدای این ویدئو توضیحاتی درباره ایزدی‌ها ارائه و تاکید می‌شود که آن‌ها کافر و شیطان پرست هستند، اما این عده، پس از آنکه توسط داعش با اسلام آشنا شدند، داوطلبانه از آئین قبلی خود دست کشیده و به دست نمایندگان خلیفه مسلمان شده‌اند.

ایزدی‌هایی که داعش مسلمان کرد+تصاویر

در اطلاعاتی که مقامات عراقی و نمایندگان مجلس این کشور ارائه کرده بودند، تعداد ایزدی‌های ربوده شده، نزدیک به دو هزار نفر اعلام شده و طبق گفته خانم دخیل فیان، تنها از شهر سنجار ۵۰۰ نفر ربوده شده‌اند، اما در فیلم داعش از اصطلاح صد‌ها نفر استفاده شده و در تصاویر نیز، تعداد اسرا کمتر از صد نفر و حدود ۷۵ تا ۸۰ نفر دیده می‌شود.

ایزدی‌هایی که داعش مسلمان کرد+تصاویر

تروریست‌های داعش، هنگام ورود به روستاهای ایزدی‌ها بیش از ۵۰۰ نفر را قتل عام کرده بودند و احتمال اینکه مابقی افراد ربوده شده نیز، به دست تکفیری‌ها کشته شده باشند، نگرانی خانواده‌ها و مقامات عراقی را افزایش داده است.

ایزدی‌هایی که داعش مسلمان کرد+تصاویر

ایزدی‌ها یا ایزدیان اقلیت مذهبی کردی هستند که در شمال عراق، سوریه، جنوب شرقی ترکیه و قفقاز زندگی می‌کنند. ایزدیان به گویش خاصی از زبان کردی صحبت می‌کنند. آیینشان آمیزه‌ای از عقاید اسرارآمیز و ادیان پیش از اسلام و عقاید اسلامی. یهودیت، مسیحیت، نسطوری، مزدیسنا و تصوف بر آیین ایزدیان تاثیر گذاشته است.

ایزدی‌هایی که داعش مسلمان کرد+تصاویر
منبع: ابنا