تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۴:۰۰
کد مطلب : 32478
365 روز قبل روحانی در شیراز:

اینجا شهر کوروش است/ اگر رای بیاورم به «آن‌ها» تهمت نمی‌زنم/ در این استان نباید بیکار وجود داشته باشد/ نباید مردم را به اجبار وارد بهشت کنیم! + تصاویر

یک سال قبل، روحانی برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به شیراز آمده بود.

اینجا شهر کوروش است/ اگر رای بیاورم به «آن‌ها» تهمت نمی‌زنم/ در این استان نباید بیکار وجود داشته باشد/ نباید مردم را به اجبار وارد بهشت کنیم! + تصاویر

به گزارش عصر آبادان به نقل از شیرازه دو روز دیگر اولین سالروز برگزاری شورانگیز انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۲ است؛ انتخاباتی که اولین نتیجه‌اش، محقق شدن حماسه سیاسی‌ بود؛ همانی که رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال ۹۲ مطرح کرد. اگرچه مرور مواضع، اظهارات و حتی خاطرات روزهای انتخابات برای هر شخص و گروهی می‌تواند حاوی نکات و پیام‌های عبرت‌آموزی باشد اما نگاهی به وعده‌های دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کنونی کشورمان که آن روز‌ها فقط یک کاندیدا بود، می‌تواند ما را در سنجش عملکرد او کمک کند. روحانی ۲۱ خرداد سال گذشته برای تبلیغ به شیراز آمد و مواردی را مطرح کرد که حالا میشود در خصوص آن ها قضاوت کرد که؛ آیا بهبود نسبی رخ داده یا نه؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی سال گذشته در ۱۴ خرداد و در اوج تبلیغات انتخاباتی در این خصوص گفته بودند:

«من به نامزدهای گوناگون عرض میکنم جوری حرف بزنید که اگر در خرداد سال آینده نوار امروز شما را جلوی خودتان گذاشتند یا پخش کردند، شرمنده نشوید؛ جوری وعده بدهید که اگر چنانچه آن وعده را بعداً به رخ شما کشیدند، مجبور نباشید تقصیر را گردن این و آن بگذارید که نگذاشتند، نشد. کاری را که میتوانید انجام دهید، وعده بدهید».

روحانی در سفر تبلیغاتی ۲۱ خردادش به شیراز، موارد زیر را مطرح کرده بود:

– هشت سال بداخلاقی و انزوای بزرگان، مدیران لایق را کنار گذاشتن و تهمت زدن به آنان دیگر بس است.

– اگر دولت تدبیر و امید با رای شما مردم تشکیل شود ما به آنان تهمت نخواهیم زد.

– در دولت تدبیر و امید نخستین قدم مبارزه با بیکاری و گام نهادن برای مهار گرانی است.

– کلید آن است که خودمحوری نداشته باشم و هیچ کاری را بدون مشورت انجام نداده و خود را کارشناس تمام امور عالم ندانم.

– اعتقاد نداریم باید مردم را به اجبار وارد بهشت کنیم، دولت قیم مردم نیست.

– شیراز مرکز پزشکی منطقه محسوب می‌شود و نباید پرستار و بهیار آن مشکل معیشتی داشته باشد.

– اینجا مرکز توریستی، علمی و الکترونیک ایران است و در استانی با این همه ظرفیت نباید بیکار وجود داشته باشد.

– ۲۴ خرداد اعلام می‌کنیم رای ما ضد بیکاری است و به کسانی که بیکاری و گرانی را بر ملت ایران تحمیل کرده‌اند رای نمی‌دهیم.

– شیراز شهر احمدبن موسی (ع)، سلمان فارسی و شهر کوروش است. اینجا شهر حافظ و سعدی و شهیدان و دلاوران تاریخ ایران‌زمین، شهر فرهنگ و تمدن ایران باستان، استان فارس قهرمان، سرزمین تخت جمشید است.