تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۲:۳۷:۳۵
کد مطلب : 17338
بیانیه شورای تبین مواضع بسیج اساتید خوزستان:

این روزها شاهد حضور مافیای قدرت و ثروت درتمامی بخش های دانشگاه آزاد هستیم/دانشگاهیان ارزشی اجازه غارت بیت المال و قلدرمابی را نخواهند داد

این روز ها بر خلاف رویه اعتدال،جریانی که دولت را وامدار خود می داند ، تغییرات راخیلی زود به حوزه دانشگاه آزاد اسلامی تسری داد و ریاست دانشگاه مذکور از سوی هیئت امنای دانشگاه تنها پس از ۱۸ ماه به شکلی کاملا غیر منتظره و سیاسی برکنار شد و این در حالی بود که مدیر اسبق این دانشگاه دوره ای ۲۸ ساله را در کارنامه خود ثبت کرد .

عصر آبادان – به نقل از رهیاب نیوز،با محقق شدن حماسه سیاسی مد نظر رهبری و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ،متاسفانه شاهد هستیم گروه ها و افراد خاص برای مطامع سیاسی خود به دنبال سهم خواهی از دولت اعتدال هستند و قطعا نفوذ جریانات به دولت و زیر مجموعه های آن لطمه های جبران ناپذیری را بر عملکرد دولت وارد خواهد ساخت.

 این روز ها بر خلاف رویه اعتدال،جریانی که دولت را وامدار خود می داند ،  تغییرات  راخیلی زود به حوزه دانشگاه آزاد اسلامی تسری داد و ریاست دانشگاه مذکور از سوی هیئت امنای دانشگاه تنها پس از ۱۸ ماه به شکلی کاملا غیر منتظره و سیاسی برکنار شد و این در حالی بود که مدیر اسبق این دانشگاه دوره ای ۲۸ ساله را در کارنامه خود ثبت کرد .

دوره ای که در آن مدرک سازی های دانشگاه نامبرده در دولت لیبرال کار گزاران تمامی مدیران آن زمان را آلوده کرد و پرونده های فساد اقتصادی و زمین خواری ها، ماجرای تاسف بار خانواده هادوی همگان را به مقابله بر مافیای حاکم بر این دانشگاه وا داشت که به دنبال  برخوردهای سنگین با منتقدین از محرومیت تحصیلی تا بازداشت و تهدید تنها گوشه ای از سیاهه مدیریت آن دوران است .

البته از نقش و نفوذ خاندانی خاص بر این مجموعه و تبدیل آن به حیاط خلوت و منبع  مالی نجومی که در فتنه ۸۸ علنا پیاده نظام اغتشاشات را مهیا می کرد هیچکاه نمی توان صرف نظرکرد تا جایی که برای حفظ این سرمایه ۴۰ هزار ملیاردی طرح وقف آن را پیش کشیدند و حتی به دروغ از رهبری هزینه کردند اما متاسغانه این روزها حضور این مافیای قدرت و ثروت را بر تمامی بخش های این دانشگاه شاهد هستیم تا بلکه بتوانند از این منبع بزرگ مالی و بدنه دانشجویی آن در جهت مطامع سیاسی خود بهره گیری کنند .

در ادامه حضور کمیته استعداد یابی در وزارت علوم در دانشگاه ها و  ، هیئت ۳ نفره ای نیز تحت عنوان هیئت بازرسان فرهنگی دانشگاه آزاد با حضور نماینده رسمی هیئت امنای دانشگاه آزاد تشکیل شده که در یکی از سفرهای خود راهی خوزستان شدند .

با حضور سر زده این هیئت به اصطلاح فرهنگی در دانشگاه های خوزستان می توان به صراحت برنامه ها و اهداف این هیئت جهت تغییرات در دانشگاه ها و مسموم سازی ذهن و فضای دانشگاه ها پی برد .

راه اندازی تشکل های به اصطلاح مستقل دانشجویی، برگزاری اردوهای مختلط به کیش و قشم و برگزاری کنسرت ، عدم لزوم حجاب در انشگاه ها تنها گوشه ایی از سخنان و برنامه های این مدیران با سابقه فرهنگی در جهت احیای جو ضد فرهنگی و ضد اسلامی و تنش زایی در دانشگاه های آزاد اسلامی کشور است ؛ اینان در ادامه تمام فعالیت های بسیج در دانشگاه مخالف نظام خواندند و با جسارت تمام خواستار تصاحب اتاق های این تشکل در دانشگاه های آزاد شدند .

البته این افاضات نوع نگاه دیکتاور مابانه و تمامیت خواه طیف حاکم بر این مجموعه را انشان می دهد که با پز روشنفکری و پوشش دولت اعتدال بسیجی را که به فرموده امام راحل شجره طیبه است را مقابل خود و نظام می خوانند و بر خلاف ادعایشان حتی تحمل شنیدن صدای مخالف ندارند .

همچنان که این نوع نگاه دیکتاتوری و برخورد با منتقد میان مدیران گذشته دانشگاه آزاد اسلامی که اکنون مدیران اعتدال نام گرفته اند عادت مالوفشان بوده و این روزها هر گونه نقد و حرف دلسوزانه از سوی رئیسان واقعی این دانشگاه!!! افراطی گری و شرارت خوانده می شود .

در پایان این بیانانه تحلیلی  ،  بسیج اساتید استان خوزستان به همراهی دیگر دانشگاهیان ارزشی ؛ اجازه غارت بیت المال و قلدر مابی ها و بازگشت عناصر مساله ساز و شاختار شکن را تحت لوای فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها نخواهد داد و تا نابودی کامل تمامی ضربه زنندگان به حقیقت انقلاب لحظه ای عقب نشینی نخواهد کرد . و امیدواریم در دولت اعتدال از نفوذ این جریانات که هدفی جز ایجاد تشویش در دانشگاه ها و از بین بردن جو علمی حاکم بر آن ندارند،تدابیر لازم را بیندیشد.