تاریخ انتشار خبر: ۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۹:۲۹
کد مطلب : 81833
کوتاه از نقات قوت حریف قرمزها؛

این سه نفر مشکل پرسپولیس هستند+عکس

لخویا میزبان امشب پرسپولیس در ایستگاه پنجم لیگ قهرمانان آسیا، برای رسیدن به صدر جدول گروه A مسابقات، چاره ای ندارد جز شکست دادن سرخپوشان ایرانی با سرمربی جدیدشان برانکو ایوانکوویچ.

امشب پرسپولیس تحت هدایت سرمربی جدید خود برانکو ایوانکوویچ کار دشواری را در مصاف با میزبانش لخویای قطر دارد.

شاگردان مایکل لادروپ دانمارکی پس از شکست دادن بنیادکار در ایستگاه چهارم لیگ قهرمانان با انگیزه مضاعف در لیگ ستارگان خوش درخشیده اند تا با قهرمانی در لیگ ستارگان قطر به صدر جدول گروه A لیگ قهرمانان آسیا نیز چشم داشته باشند.

بهترین خط دفاعی لیگ ستارگان

میزبان بازی امشب نماینده سرخپوش کشورمان با کسب ۱۹ پیروزی، ۵ تساوی و قبول ۲ شکست طی ۲۶ هفته قهرمان مطلق لیگ ستارگان قطر شده است. لخویا این تیم متمول و صاحب نفوذ در ورزش قطر با مالکیت امیرزاده قطری خود در شرایطی بالاتر از السد ۵۷ امتیازی قهرمان شده که رقیب سرشناسش با صدر اختلاف ۵ امتیازی داشته است.

لخویا با دریافت تنها ۲۵ گل در ۲۶ دیدار، عنوان بهترین خط دفاعی لیگ ستارگان را نیز به خود اختصاص داده است، هر چند که در فاز هجومی ۵۹ به ۶۸ از السد عقب مانده است.

فرار از دست لوکا در وقت‌های تلف شده

شاگردان لادروپ طی یک ماه اخیر ۴ پیروزی و یک تساوی به ثبت رسانده اند. جالب اینکه تساوی مذکور در ایستگاه ۲۴ لیگ ستارگان برابر تیمی رقم خورد که به لیگ یک قطر سقوط کرده است.

این 3 نفر مشکل پرسپولیس هستند +عکس

۱۸ روز قبل یعنی شنبه ۱۵ فروردین ماه، لخویای مدعی فاصله ای با شکست برابر الشحانیه ته جدولی نداشت که در نهایت شاگردان لادروپ موفق شدند با گل دقیقه ۹۱ یوسف المساکنی تونسی -در دقیقه ۱+-۹۰ شکست را با تساوی ۳-۳ عوض کند.
البته آن روز مدیران الشحانیه از عملکرد لوکا بوناچیچ سرمربی اسبق سپاهان و مس روی نیمکت تیمشان ناراضی نبودند چرا که متوقف کردن لخویا و ستارگانش در زمان ۹۰ دقیقه قانونی بازی هم نتیجه قابل قبولی برای تیمشان به حساب می آمد.

شرمندگی سوم با ۳ تایی شدن مقابل ایرانی ها

به گزارش مشرق، پرسپولیس را باید سومین قاتل لخویا در فصل جاری فوتبال دانست. قرمزها در بازی رفت با ۳ گل صدرنشین آن زمان لیگ ستارگان و قهرمان این روزهای قطری ها را به آتش کشیدند تا بازگشتی پرقدرت به لیگ قهرمانان داشته باشند. لخویا پیش از دیدار با پرسپولیس در تهران تنها دو بار با نتایج ۰-۳ و ۰-۲ در ایستگاههای ۶ و۱۷ لیگ ستارگان مغلوب السد و الجیش شده بود.

لخویا در لیگ ستارگان طی ۲۶ دیدار تنها دو مرتبه تن به شکست داده بود. البته در دیدار اول ۰-۳ به السد باخته بود و در بازی دوم با ۲ گل مغلوب الجیش شد تا نشان دهد اگر روزش نباشد به شکست با حداقل گل رضایت نمی دهد.

نکته قابل توجه دیگر اینکه از آخرین شکست لخویا دقیقا ۱ ماه و ۲۹ روز می گذرد. به عبارت ساده تر اگر امشب برانکو و شاگردانش موفق شوند تیم لادروپ را زمین گیر کنند در عرض کمتر از دو ماه قهرمان قطر را مغلوب خود کرده اند.

این ۳ نفر مشکل امشب پرسپولیس

امشب پرسپولیس برانکو در تقابل با لخویا نیازی به بازی انتحاری ندارد. پرسپولیس با یک تساوی هم شاد و خندان دیدار امشب را ترک خواهد کرد با این حال در اردوی حریف ۳ بازیکن متمایز حضور دارند که بالقوه توانایی گرفتن شادی از پرسپولیسی ها را دارند.

چراغ خطر اول برای قرمزها توسط ولادمیر وییس اسلوواک روشن می شود. هافبکی ۲۵ ساله و راست پایی که در راه قهرمانی لخویا ۸ گل به ثمر رسانده است. این بازیکن سابقه پوشیدن پیراهن منچسترسیتی و بولتون را در کارنامه دارد. ولادمیر به محض عبور از خط میانی زمین یک خطر به شمار می رود چرا که فضای پشت مدافعان را خوب می شناسد.

این 3 نفر مشکل پرسپولیس هستند +عکس


امشب یوسف مساکنی مهاجم ۲۴ ساله تونسی جدی ترین تهدید برای دروازه سوشا مکانی به حساب می آید. فورواردی که در زدن ضربات با هر دو پا تبحر دارد و همین چند روز قبل در ایستگاه ۲۵ لیگ ستارگان در پیروزی ۱-۳ لخویا مقابل الاهلی زلاتکو کرانچار ۲ گل به ثمر رساند.

این 3 نفر مشکل پرسپولیس هستند +عکس


خطر سومی که پشت دیوار اردوی قرمزها کمین کرده؛ اسماعیل محمد ۱۶۸ سانتی متری است. مهاجمی که در لیگ ستارگان طی ۱۸۲۶ دقیقه ۱۰ گل وارد دروازه رقبا کرده است.

این 3 نفر مشکل پرسپولیس هستند +عکس

اسماعیل در آخرین دیدار برای پررنگ تر شدن قهرمانی لخویا گل پنجم تیمش را وارد دروازه السیلیه کرد. این مهاجم در دیدار با الاهلی هم گل اول قهرمان را به تیم سید جلال حسینی و مجتبی جباری زد.

دیدار تیمهای لخویا و پرسپولیس امشب ساعت ۲۰ به وقت تهران برگزار می شود و پرسپولیس برای مسجل کردن صعودش به یک تساوی نیاز دارد. این دیدار از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

منبع: مشرق