تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۱:۴۹:۱۹
کد مطلب : 89739
پرسش شهروندی ازمسئولان آبادان(۱):

این شماره : زویدات ، نایب رئیس شورای شهر آبادان

عصر آبادان: این پایگاه خبری در نظر دارد در روزهای آتی ، با طرح سوالات شهروندی از مسئولان ، زمینه پاسخگویی آنان را برای مردم به وجود آورد.

به گزارش عصر آبادان : در اولین شماره از سوال شهروندی ، چند سوال توسط مخاطبان از جناب زویدات نایب رئیس شورای شهر آبادان مطرح شده که در ادامه آمده است:

در سوال اول پرسیده اند : همانگونه که می دانید بنا به قانون جمهوری اسلامی ایران ، هر فردی از سوی مردم رای اعتماد می گیرد و بر کرسی پارلمان محلی یا ملی می نشیند قسم یاد می کند که حافظ منافع ملت و نظام باشد و هر گونه سوء استفاده از موقعیت ایجاد شده را بر خود حرام کند.

حال باید پرسید به نظر شما اگر از این بین ، احدی از منتخبان ملت ، مثلاً از حریم منزل شخصی اش ، بدون اخذ مجوزات لازم چند متر پیشروی کند ، تکلیف چیست و شایسته چه برخوردی از سوی مردم و قانون است؟

یا اینکه چنانچه همین فرد ، ساختمان مسکونی خود را تخریب کند و نخاله های آن را به پارک روبروی خانه اش بریزد طوری که تمام فضای آن پارک غیر قابل استفاده شود و به منابع بیت المال خسارت وارد شود ، و هیچ کس هم به او نگوید بالای چشمت ابروست! ،آن وقت آیا جوان های ساده دل و بی آلایشی که صادقانه رای دادند اما خودشان در هیچ جای این کشور صاحب حتا یک متر زمین هم نیستند، نباید او را خائن به اعتماد ملت بدانند؟

راستی ، سوال دیگر اینکه اگر همین آقا عشقش بکشد و بخواهد کاربری پارک مقابل خانه اش را به حسینیه تغییر دهد تا بعدها بتواند از آن بهره ها ! ببرد ، در حالی که یک شهروند عادی برای کمترین تغییرات ، سال ها باید به این طرف و آن طرف پاس داده شود ، در این حالت چه توجیهی برای رانت بازی و فرصت طلبی از اعتماد مردم  دارد ؟

و سوال آخر ، اگر یک نفر مورد حمایت کم نظیر جوانان انقلابی و مومن قرار گیرد به این امید که مدافع فرهنگ دینی و ارزش های انقلابی در سطح مسئولان قرار گیرد و از قضا بعد از مدتی تعدادی از همین جوان ها به دلیل یک نهی از منکر ، مورد ظلم آشکار جریان ها و دستگاه های مختلف قرار گیرند ، به نظر شما وظیفه آن شخص در این رابطه چیست؟ آیا این امکان وجود ندارد در لابلای مصاحبه های بی مصرف و بعضاً عقده گشایانه ، کمی هم از حق جوانان متدین و مظلوم این روزهای آبادان ، حرفی به میان آورد و تذکری بدهد؟

و پرسش های مهم دیگری که فعلاً از طرح آنها معذوریم و آن ها را به زمان مناسب تری موکول می کنیم.

امیدواریم با توجه به اشرافی که بر مسایل شهر دارید ، پاسخ های شما بتواند میزان انحراف این دست افراد از راهی که به آن سوگند داده اند را عیان کرده و به شفافیت موضوعات طرح شده کمک کند. لذا  انتظار داریم جناب شجاع زویدات آنچه حقیقت دارد را با شجاعت بیان کند و حرف هایش عبرتی باشد برای سایرینی که بعدها قصد دارند از اعتماد مردم برای خود موقعیت و موفقیت بسازند.

مخاطبان محترم نیز می توانند از این بخش > ارسال مطلب به مدیر سایت< نسبت به طرح پرسش از مسئولان مختلف شهرستان اقدام کنند تا در شماره های آینده مورد استفاده قرار گیرد.