تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۸:۴۷
کد مطلب : 77771
مصرف مود افیونی؛

این ماده خطرناک افیونی مغز را کوچک کرده و انگیزه قتل را بالا می برد!

به گفته وی، هم اکنون ۲۶ درصد معتادان کشور مصرف کننده شیشه هستند.

به نقل از فارس، ۲۵ درصد قتل ها به علت مصرف شیشه است.

 

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نسبت به مصرف مواد مخدر روانگردان هشدار داد و گفت: تحقیقات نشان داده است که شیشه مغز را کوچک می‌کند و علت ۲۵ درصد قتل‌ها در کشور مصرف شیشه است.

علیرضا جزینی افزود : ما باید آسیب های مواد مخدر صنعتی را در رسانه ها عنوان کرده و به گوش مردم برسانیم چرا که وقتی آسیب های کراک را مردم فهمیدند میزان مصرف آن در کشور بسیار کم شد.

 

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در مورد شیشه نیز باید گفت که وقتی فرد شیشه مصرف می کند رود را دریا و ارتفاع ۲۰ متر را یک متر می بیند و ممکن است خود را از ارتفاع ۲۰ متری به پایین بیندازد به گمان اینکه تنها از فاصله یک متری پریده است.

 

وی به مسائل زناشویی مصرف کنندگان شیشه نیز اشاره کرد و گفت: فرد مصرف کننده زنش را دیو می بیند و برای کشتن آن اقدام می کند، اخیراً موردی گزارش شده که فردی زن و دخترش را اشخاص دیگری دیده و آنها را کشته است.

جزینی یکی دیگر از اثرات مصرف شیشه و روانگردان ها را تجاوز به محارم از سوی مصرف کننده عنوان کرد و ادامه داد: این افراد بعد از مصرف شیشه فرق میان محارم خود و افراد دیگر را تشخیص نداده و به محارم خود تجاوز می کنند.

 

به گفته وی، هم اکنون ۲۶ درصد معتادان کشور مصرف کننده شیشه هستند.

 

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مصرف شیشه تنها در دفعات اول و دوم لذت به همراه دارد، گفت: اینکه می گویند شیشه اعتیاد نمی آورد دروغ است و مصرف حتی یک بار آن فرد را معتاد می کند و متأسفانه برای ترک مصرف شیشه پروتکل وجود نداشته و فرد تنها با اراده خود می تواند مصرف شیشه را کنار بگذارد.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات نشان داده است که مصرف شیشه به علت ترشحاتی که در مغز صورت می گیرد موجب کوچک شدن مغز می شود.