تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۶:۰۲
کد مطلب : 78106
مدیر برکنار شده ی مرکز استعدادهای درخشان آبادان و خرمشهر در مصاحبه با عصر آبادان:

این مرکز آموزشی جای فعالیت های سیاسی نیست / علوانیان دروغ می گوید

عصر آبادان: سید ناصر موسوی فرد در مصاحبه با خبرنگار ما از موضوع برکناری خود و انتصاب جدید در مرکز استعدادهای درخشان آبادان و خرمشهر به شدت انتقاد کرد.

به گزارش عصر آبادان ، سید ناصر موسوی فرد مدیر (فعلی/سابق) (؟) مرکز استعدادهای درخشان آبادان و خرمشهر  در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان در خصوص مسایل پیش آمده اخیر راجع به مدیریت این مرکز اظهار داشت : روز دوشنبه هفته گذشته طبق بخشنامه واصله از استان جهت دریافت حکم مأموریت اداری به اداره آموزش و پرورش آبادان مراجعه کردم که با درخواست بنده موافقت شد.روز بعد به همراه ۲۱ نفر از مدیران مدارس استعداد های درخشان استان خوزستان عازم تهران شدم چهارشنبه ظهر ساعت ۱۲ با بنده تماس گرفتند و گفتند که آقای علوانیان به همراه آقایان حنظل عیدانی ، درویشی ، حسینی و جنامی به مدرسه آمدند و دارند آقای جنامی را بعنوان مدیر معارفه میکنند ، این واقعا اسفناک است که بنده با حکم خود اداره به مأموریت اعزام شده بودم و حتی نگذاشتند پس از بازگشت من این معارفه را انجام بدهند.

وی افزود: اینکار کاملا غیرقانونی بوده چون باید قبل از آن توضیح بدهند بر چه اساسی و بنا بر کدام سیکل و قانون اداری بنده را از مدیریت عزل کردند.در آموزش و پرورش برای عزل یک مدیر باید تشریفات و فرآیند خاص خود را طی کند و حتما باید تخلفات آن مدیر توسط هیئت رسیدگی به تخلفات اثبات شده و حکم عزل را هیئت رسیدگی به تخلفات صادر نمایند تا یک مدیر از سمت خود عزل شود.آیا این فرآیند طی شد یا بنده را برای پاسخگویی دعوت کردند؟

موسوی فرد به موضوع اعتراض معلمان و دانش آموزان نیز اشاره کرد و گفت: وقتی خودرو های اداره آموزش و پرورش وارد مدرسه شدند ، دانش آموزان که تازه از اجراء مراسم صبحگاه فارغ شده بودند به محض مشاهده خودرو های اداره اقدام به اعتراض و سردادن شعار های مؤدبانه با مضمون (ما مدیر تحمیلی نمیخوایم) کرده و همکاران نیز که شاهد تکرار این صحنه بودند حاضر به حضور در کلاس نشده و به همراه دانش آموزان در اقدامی اعتراضی کلاس ها را تعطیل کردند. برخی اولیای دانش آموزان هم که از جریان مطلع شدند فوراً خود را به مدرسه رسانده و نسبت به موضوع انتقاد و اعتراض خود را اعلام داشتند.

مدیر مرکز استعدادهای درخشان آبادان و خرمشهر در ادامه خاطرنشان کرد: هیئتی که برای معارفه آمده بودند وقتی دیدند که فضا آرام نمی شود ، معارفه را به ساعت ۱۳ در محل اداره آموزش و پرورش آبادان موکول کردند.با خروج هیئت توانستم دانش آموزان و همکاران را قانع به حضور در کلاس و استمرار تدریس کنم.

وی یادآور شد : خواسته ما ، انجمن اولیا ، نماینده دبیران و دیگر دوستان از رئیس اداره این بود که اگر تصمیم به جابه جایی مدیر دارید این حق طبیعی شما است ، اما این زمان ، زمان مناسبی نیست ، دلیل اول اینکه امتحانات نوبت دوم در پیش است ، موقعیت دانش آموزان این مدرسه حساس و مهم است ، دلیل دوم اینکه این تودیع و معارفه در موقعیتی صورت گرفته که مدیر در مدرسه نبوده و اولیای مدرسه نسبت به این انتصاب اعلام نظر نکرده بودند و این توهین به شعور آنها و موجب ایجاد تنش در مدرسه شده بود.

موسوی فرد افزود: دلیل دیگر اینکه گزینه منصوب شده کاملا سیاسی بوده و مرکز استعدادهای درخشان یک مکان علمی است و توان پذیرش افراد و فعالیت سیاسی را ندارد.

این مدیر عزل شده تصریح کرد: متأسفانه هرچه گفتیم ، علوانیان رئیس آموزش و پرورش آبادان نشنیده گرفت و مطالب خود را عنوان کرد و گفت که امروز باید این اتفاق بیفتند و این یک دستور است و تاکید کرد که کار قانونی است و من دخیل نیستم.اما  علوانیان دروغ می گوید چرا که اسنادی که در دست ماست خلاف سخنان وی را ثابت می کند.

وی گفت: متأسفانه در شهر ما همه چیز جنبه سیاسی و منافع سیاسی شده است ، منطق و تعقل جایی در آن ندارد. هرچه اهل منطق و تعقل گفتند این انتصاب اشتباه است ، میخ سیاست قوی تر بود.

سید ناصر موسوی فرد اظهار داشت: این مدرسه می تواند بهترین مدرسه در استان باشد و بماند اما برخی بخاطر منافع شان ، مسائل سیاسی را وارد آن می کنند. یک زمان مدرسه غیرانتفاعی پالایشگاه از بهترین مدارس استان بود اما با ورود مسائل و مدیران سیاسی در آن به یک ویرانه تبدیل شد. آقایان سیاسی بروند سراغ کار های سیاسی ، کار های آموزشی را برای ما ، کارهای علمی را برای دانشگاهیان ، کارهای صنعتی را برای صنعتگران و کار های اقتصادی را برای اقتصاددانان بگذارند.

مدیر مرکز استعدادهای درخشان آبادان و خرمشهر در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت مرکز زمانی می تواند تغییر کند که دارای شرایط خاص باشد مثلا استعفاء دهد ، سمتش ارتقا یابد ، بازنشسته یا منتقل شود ، تخلف داشته باشد و با حکم هیئت رسیدگی به تخلفات عزل شود.اگر غیر از این باشد طبق قانون مدیری که دارای حکم است می تواند با شکایت به دیوان عدالت اداری ، حکم منصوب جدید را ابطال کند ، که این امر در حال پیگیری است.

 1. نگران می‌گه:

  جناب … عزیز:
  فکر نمیکنید که شهر رو ویران کردید با این تصمیمات عجیب
  ابن سینا’ بهشتی و رازی مدیر ندارند صرف عدم تعقل حضرتعالی

 2. ولی می‌گه:

  در همین هفته ای که دیگر موسوی مدیر نبود خبرهای مهمی از موفقیتهای دانش آموزانش رسید
  در المپیاد علمی فیزیک ۳نفر در شیمی یک نفر و در کامپیوتر یک نفر به مرحله بعد راه یافتند که این یک شاهکار است
  در لیگ علمی پایا تا آنجا که من خبر دارم ۴ تیم از تیزهوشان موسوی در استان اول شده اند
  در المپیاد قرآنی سمپاد هر ۵ نفر اعزامی به مرحله کشوری رفته اند و در مسابقات معنوی خرمشهر هم هرسه نماینده تیزهوشان آبادان به لیگ نخبگان راه یافته اند
  جناب علوانیان گویا شما لیاقت داشتن چنین مدیری را نداشتید
  واقعا برای این شهر که با نیروهای فعالش اینگونه رفتار میکند باید گریست

 3. خواننده می‌گه:

  برادران محترم، اگر شما به تحقیق عملکرد مدیر قبلی را بررسی کرده بودید و مستندات کافی برای عزل ایشان داشتید و اینقدر عملکرد ایشان غیرقابل تحمل بوده پس چرا ایشان را به ماموریت فرستادید؟ آیا قانون و شرع و انسانیت را قبل از اینکه رهبری اداره ی آموزش و پرورش شهر شهید پرور آبادان را عهده دار شوید نخوانده اید که چنین کاری وجاهت ندارد؟!!! مثل اینکه فراموش کرده اید شما در جایگاه شهید صمد صالحی هستید! آیا خیال می کنید ابلاغ ریاست شما در حکم بردن آبروی مومنانی است که به اصطلاح کارمندان زیر دست شما هستند؟! بزرگواران، شما در رفتار کدام یک از ائمه اطهار(ع) چنین رفتاری را خوانده بودید که چنین کردید؟! نکند خیال کرده اید که شما فرمانده بی بدیل و ناجی اداره غرق در مشکل شهری هستید که قدم به قدم آن خون عزیزان شهید ما ریخته شده؟! مواظب باشد برای دو روز بیشتر مدیر ماندن نباید آخرت ابدی خود را به بادمجان دور قاب چین ها بفروشید. بدانید با اینکارها فقط بچه های ارزشی را ارزشمندتر و خود و طرفدارانتان در نزد دیگران بی ارزش می کنید.
  افلا تعقلون.

 4. دوست می‌گه:

  ناشاس عزیز
  ظاهر اشماهم متحمل ضرر وزیان شده اید
  ولی به اسم بچه های مظلوم انداختی
  اینهم میگذرد

 5. ناشناس می‌گه:

  سلام ….. برادر موسوی شما هم اگر سیاسی نبودید و به نحوی به ارکان سشیاست وصل نبودید هیچگاه جرات نمیکردید خلاف نظر مافوق خود حرف بزنید…. برادر ” پشت شما هم گرمه ” اما پشت اون گرمتر … شما هم برای این مرکز کاری نکردید و به محل سیاسی بازی تبدیل شده بود …. در ضمن حکم آقای جنامی را هم چند هفته قبل زده بودند و به شما ابلاغ کرده بودند و شما نمکین نمیکردی در واقع تخلف را شما مرتکب شدی که دستور را اطاعت نکردید . و گر نه این میز و صندلی را با یک کاغذ به شما دادند و با یک کاغذ از شما گرفتند … برای هیچ کس نمیمونه … بی خیال بزار این استرس سیاسی به بچه هامون سرایت نکنه و اونا راحت درسشون رو ادامه بدن … شما هم برو کنار بزار باد بیاد…..
  حالا جناب عصر آبادان عزیز عمرا اگه نظر رو بزاری … چون حتما دوستته