تاریخ انتشار خبر: ۶ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۳:۱۳:۲۴
کد مطلب : 62267
در پاسخ به اظهارات تاسف بار استاندار خوزستان در باره یوم الله 9 دی:

این نظرشخصی مقتدایی است یا راهبرد عمومی دولت ؟ / استاندار نگران برانگیختن احساسات چه کسانی است؟

عصر آبادان: استاندار خوزستان بر خلاف تصورات قبلی ، در خصوص فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی سخنانی را مطرح کرد که تعجب همگان را بر انگیخت.

یادداشت/جوادنوروزی:

مقتدایی بدون توجه به عمق فجایع فتنه سال ۸۸ و خسارات مادی و معنوی هنگفتی که بر کشور و نظام تحمیل شد و با بی اعتنایی به حرکت عظیم مردم در خلق حماسه ۹ دی ۸۸ و برهم چیدن بساط فتنه گران ، این روز را مانند دیگر وقایع تاریخی انقلاب دانست و بدون اشاره به خوب یا بد بودن این واقعه ، سعی کرد از کنار این روز پر اهمییت با بی تفاوتی عبور کند.

وی حتی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر پیچیدگی فتنه ۸۸ و تشبیه آن به جنگ احزاب ، توجهی نکرد و گفت:از وقایع اینچنینی در دوران جنگ تحمیلی و در سال ۶۰ زیاد داشتیم !.

استاندار اصلاح طلب خوزستان که انتظار می رفت میان اصلاح طلبان و آشوب گران مرزی ایجاد کرده و خط خود را به روشنی از فتنه گران جدا کند با چند جمله سیاسی پسند در مقابل جریان مردمی که حماسه روز ۹ دی۸۸ را خلق کردند، موضع گرفت و توصیه کرد که این روز را پر رنگ نکنید تا مبادا احساسات کسانی برانگیخته شود!

 

moghtadaei-nazar-9--day2

 

اظهارات پر از ابهام نماینده عالی دولت در خوزستان از چند منظر قابل تامل و بررسی است:

اینکه آقای استاندار توضیح ندادند منظورشان از “کسانی” چه افراد یا جریان هایی است؟ و اینها چه کسانی هستند که پر رنگ شدن حماسه ۹ دی ، احساسات آنان را بر می انگیزد؟ آیا جناب استاندار نیز از همان دسته هستند اگرنه،دوستان و مشاورانشان چه؟

مگر نه اینکه حماسه ۹ دی ۸۸ در پاسخ به آشوب طلبان و توهین کنندگان به عاشورای امام حسین(ع) و کسانی که به ساحت امام(ره) جسارت کردند، خلق شد،آیا جناب مقتدایی نگران برانگیختن احساسات این دسته افراد هستند که توصیه به پر رنگ نشدن این روز دارند؟

مگر برخی از سیاسیون بازداشتی فتنه ۸۸ در دادگاه علنی به جرم خود مبنی بر اقدام علیه امنیت ملی و قرارگرفتن در پازل دشمن و در نتیجه تلاش ناآگاهانه و بعضاً آگاهانه برای براندازی نظام اسلامی ، اعتراف نکردند؟پس جناب مقتدایی ، می خواهند گناه چه کسانی را از خاطره ی ملت پاک کنند؟

نکته دیگر اینکه  این اظهارنظرها از سوی مقتدایی صرفاً بر اساس عقیده شخصی وی مطرح شده است و یا سخنان نماینده عالی دولت در استان خوزستان در راستای راهبرد عمومی دولت نسبت به مسئله فتنه بیان شده است؟

در حالت اول چنانچه بیانات استاندار خوزستان شخصی بوده باشد، به نظر می رسد بررسی مجدد وجاهت سیاسی  وی برای تصدی موقعیت حساس و کلیدی استانداری اهمیت می یابدچراکه وی و همه مدیران نظام برای تصدی مسئولیت شان ، متعهد به التزام علمی و عملی به ولایت فقیه می شوند و واضح است در شرایطی که ولی فقیه موضوع فتنه را خط قرمز نظام برمی شمرند عدم تبعیت از فرامین و سخنان وی در این باره ، ناقض تعهد مذکور است.

از سوی دیگر اگر اساس سخنان این مقام مسئول ،سیاست جاری و ساری دولت یازدهم در قبال فتنه و فتنه گران است دیگر مقصر اصلی این ماجرا مقتدایی نیست و سیاستگذاری دولت در این خصوص زیر سوال است.هرچند این مهم گناه مقتدایی را کمتر نخواهد کرد.

با این فرض می توان به این نتیجه رسید که دولت تدبیرو امید  نه تنها مسئله فتنه را به عنوان خط قرمز خود نمی داند بلکه سعی می کند با عادی سازی گناه بزرگ فتنه گران ، راه های مختلف را برای بازگشت بدون توبه سران و اصحاب فتنه به عرصه سیاست و اجتماع ، محک بزند.

همان کسانی که در ایام پر آشوب سال ۸۸ با بیانیه های ساختارشکنانه و غیر قانونی و دستور به تجمعات ناموجه به هواداران خود ، زمینه تخریب اموال عمومی و اغتشاش و خونریزی را به وجود آوردند و به مدد طراحان انگلیسی و صهیونستی ، نظام اسلامی را تا لبه پرتگاه سقوط کشاندند.

در انتها باید به این موضوع اشاره کرد که دفاع از فتنه ۸۸ و اصحاب آن ، دفاع از بیانیه های آشوب برانگیز و تحریک آمیز و دستور به اقدامات نامشروع ، دفاع از بی حرمتی به امام حسین (ع) و روز عاشورا و جسارت به حضرت امام(ره) و حمایت از کسانی است که به رأی ملت و نظر رهبری امت تمکین نکردند.

 

 1. ناشناس می‌گه:

  سلام
  بی جهت یک گروهی بنام هوادار رهبری هر روز یک بی نظمی ایجاد می کنند. رهبری به چنین اشخاصی نیاز ندارد. استاندار عزیز گفته های تندرو ها را اهمیت نده.

 2. اعتدال می‌گه:

  آقا .. نمیدونم چی نسیبت میشه یا یجور دستور میگیری و خوشیرینی میکنی و دوست داری اصلاح طلبان رو خراب کنی بابا مردم عاقلند و خودشون بهترین داور اگر میدانستد در ۲۴خرداد نود دو به آقای روحانی گ گرایش اصلاح طلب داره رای نمیدادند واین حرفاهای شما توهین به رای مردم است یعنی ۳۰و اندی رای که مردم دادن همه جز فتنه گران اند سایت عصر آبادان و … میخواهد چه چیزی را به مردم تحمیل کند اقای فسادی مادی ک در دولت احمدی نژاد اتفاق افتاد کم از فتنه است ما اصلاح طلبان فتنه را محکوم میکنیم ما مطیع ولایت مطلقه فقیه و امام خامنه ای هستیم.شما اصوالگریان حناتون برای مردم رنگی ندارد.موسوی و کروبی یه غلطی انجام دادن نمیشه که به ۴۰میلیون اصلاح طلب توهین کرد.زنده با رهبری امام خامنه ای. زنده باد سید محمد خاتمی
  پاسخ دادن

  • سید می‌گه:

   آقای اعتدال
   شما اگر مطیع ولایت مطلقه فقیه وامام خامنه ای بودی هیچوقت نمیگفتی زنده باد سیدمحمدخاتمی
   درضمن کی گفته ماتوایران ۴۰ ملیون اصلاح طلب داریم?
   از یه چیز دیگه اصلاح طلباهم تعجب میکنم اینکه روحانی رو ب خودشون نسبت میدن ویه عدشون تخریبش میکنن،تازه روحانی که میگه من اصلاح طلب نیستم!!!!!”