تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۲:۵۹
کد مطلب : 56933

بارش برف در ۸ استان کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور آخرین وضعیت جوی و پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای کشور را برای سه روز آینده تشریح کرد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور آخرین وضعیت جوی و پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای کشور را برای سه روز آینده تشریح کرد.

احد وظیفه افزود: براساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی وزش باد نسبتا شدید جنوبی همراه با افزایش دما در اردبیل و سواحل جنوبی دریای خزر بویژه سواحل غربی تا دوشنبه شب ادامه خواهد داشت. همچنین در روز دوشنبه در برخی جزایر جنوبی کشور و تنگه هرمز رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود و از بعد از ظهر دوشنبه در شمال غرب و غرب کشور ابرناکی، بارش برف و باران و وزش باد شروع شده و سه شنبه سواحل دریای خزر، برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و سپس در بعداز ظهر سه شنبه با کاهش بارش در غرب، گستره بارش برف و باران شمال شرق کشور را فرا می گیرد.

وی با بیان ‌این‌که در روز چهارشنبه بارش برف و باران بطور متناوب در شمال غرب، سواحل جنوبی دریای خزر و شمال شرق ادامه خواهد داشت، گفت: در سه روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضع هوای تهران اظهارکرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز سه‌شنبه نیمه ابری و وزش باد و بارش پراکنده در ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده‌ است. همچنین حداقل و حداکثر دما در این روز به ۵ و ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد. در روزسه‌شنبه نیز آسمان پایتخت ابری گاهی بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی شده است و حداقل و حداکثر دما در این روز به ۵ و۱۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

نقشه‌های پیش یابی هواشناسی بیانگر ورود سامانه بارشی از اواخر وقت امروز از شمال غرب به کشور است. براین اساس پیش بینی می شود در روز سه‌شنبه برای استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز. بارش باران و در ارتفاعات برف و در استانهای گیلان، مازندران و گلستان بارش برف پیش‌بینی می‌شود، همچنین در روز چهارشنبه نیز بارش برف در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، دامنه های جنوبی البرز و خراسان شمالی . بارش باران و درارتفاعات برف در استانهای مازندران و گلستان و با شدت بیشتر در استان گیلان خواهیم داشت.