تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۷:۰۴
کد مطلب : 58863

بارش برف و باران در راه است

مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

احد وظیفه در گفت‌و‌گو با ایسنا، بیان کرد: براساس نقشه‌های پیش یابی امروز در سواحل دریای خزر واستان اردبیل، افزایش دما و برخی نقاط وزش باد جنوبی پیش بینی می شود. همچنین از بعد از ظهر امروز با ورود یک سامانه بارشی در شمال غرب وغرب کشور ابرناکی و بارش باران، در مناطق سردسیر ومرتفع بارش برف گاهی با وزش باد شروع می شود.

وی با بیان این ‌که روز یکشنبه بارش‌ها در شمال غرب و بخش هایی از غرب کشور تشدید می شود، افزود: روز دوشنبه دامنه فعالیت سامانه علاوه بر شمال غرب و غرب، مناطقی از جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های مرکزی زاگرس، دامنه های غربی البرز و سواحل غربی دریای خزر را در برمی گیرد، این وضعیت تا اواسط وقت روز سه شنبه در مناطق ذکر شده ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، از بعد از ظهر روز سه شنبه در شمال غرب وغرب و بتدریج جنوب غرب کشور از مقدار ابرها کاسته می شود و گستره بارش ها به دامنه های مرکزی البرز، سواحل شمالی و بخش هایی از مرکز و شمال شرق نیز می رسد.

مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران اظهار کرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز شنبه کمی ابری درپاره ای نقاط غبارصبحگاهی و دربعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز ۶ و ۱۵درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز یکشنبه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری درپاره ای نقاط وزش باد در اواخروقت ابری با احتمال بارش همراه خواهد بود و حداقل و حداکثر دما در این روز به ۶ و ۱۴ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی در رابطه با آخرین پیش‌بینی‌های وضعیت جوی استان‌های هم‌مرز با عراق اینگونه بیان کرد: آسمان استان ایلام فردا بتدریج ابری دربعدازظهر بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و وزش باد با حداقل و حداکثر -۱ و ۱۴ درجه و در روز یکشنبه نیز ابری درپاره ای نقاط بارش باران و برف و گاهی وزش باد با حداقل و حداکثر دمای ۰و ۱۲درجه پیش‌بینی می‌شود.

در استان خوزستان نیز آسمان برای امروز کمی ابری درپاره ای نقاط مه صبحگاهی در اواخروقت ابری با حداقل و حداکثر دما نیز ۱۰و ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر و در روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری درپاره ای نقاط رگبارورعدوبرق و وزش باد با حداقل و حداکثر دمای ۱۱ و ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

همچنین آسمان استان کرمانشاه نیز در روزشنبه ابری درپاره ای نقاط بارش باران در ارتفاعات بارش برف گاهی وزش باد و حداقل و حداکثر ۱- و ۱۴درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه نیز آسمان این استان ابری در بعضی ساعات بارش باران و برف و مه آلود با حداقل و حداکثر ۰ و ۱۲درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.