تاریخ انتشار خبر: ۴ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۳:۴۲
کد مطلب : 41453

بارش شدید باران در ۵ استان کشور

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز در برخی از نقاط کشور بارش شدید باران پیش‌بینی می‌شود.

 به گزارش عصر آبادان ،احد وظیفه افزود: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده دربرخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی واستانهای هرمزگان، جنوب کرمان، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال وبختیاری، شرق لرستان، ارتفاعات غرب اصفهان و ارتفاعات خوزستان درساعت بعد ازظهر و اوایل شب ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: امروز بارش‌ها در استانهای آذربایجان غربی، جنوب کرمان، هرمزگان، فارس و ارتفاعات بوشهر شدید است و طی دو روز آینده در منطقه زابل به سبب افزایش سرعت وزش باد، پدیده باد و گرد و خاک روی خواهد داد.

 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس، آسمان تهران در روز چهارشنبه کمی ابری و دربعدازظهر با افزایش ابر و وزش باد در ارتفاعات بارش پراکنده یا رعدوبرق همراه خواهد بود. همچنین حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۴و ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد. در روز پنج‌شنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری و دربعدازظهر افزایش ابر و وزش باد در ارتفاعات بارش پراکنده یا رعدوبرق پیش‌بینی شده است و حداقل و حداکثر دما در این روز ۲۴ و ۳۶ درجه سانتیگراد خواهد شد.

منبع: ایسنا