تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۷:۱۵
کد مطلب : 37456
نماینده مردم دشت آزادگان :

بازارچه های مرزی و مناطق آزاد استان تبدیل به حیاط خلوت متخلفین شده است/با آقازاده ها همانند دیگر مردم برخورد شود

یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید ، کنترل تورم و فعال کردن چرخه اقتصادی است ، این دومقوله رقیب هم هستند یعنی اگر بخواهیم تورم را کنترل کنیم باید چرخه اقتصادی را با احتیاط بیشتری فعال کنیم .

salehinasab23

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب، صالحی نسب نماینده مردم دشت آزادگان در گفتگو با رهیاب اظهار گفت: یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید ، کنترل تورم و فعال کردن چرخه اقتصادی است ، این دومقوله رقیب هم هستند یعنی اگر بخواهیم تورم را کنترل کنیم باید چرخه اقتصادی را با احتیاط بیشتری فعال کنیم .

وی افزود:در این مدت تا حدی تورم کنترل شده و سیر نزولی گرفته است ولی در مقوله فعال شدن چرخه اقتصادی هنوز انتظارات ما برآورده نشده ، با این روند مذاکرات و عملکرد اقتصادی  دولت ، می شود گفت که مذاکرات چیزی در حدود  ۲۰ درصد در اقتصاد تاثیر داشته است.

این نماینده مجلس همچنین در خصوص شرایط مناطق آزاد تجاری و مرزی استان گفت: شرایط اقتصادی مرزهای استان غیر قابل قبول است متاسفانه در بازارچه های مرزی و مناطق آزاد تجاری استان یک خلاء قانونی وجود دارد و از این خلاء قانونی سو استفاده می شود  ،همچنین در این مناطق آزاد و بازارچه های مرزی شفافیت وجود ندارد و بعنوان حیاط خلوتی برای متخلفین تبدیل شده است .

صالحی نسب همچنین با توجه به برگزاری دادگاه مهدی هاشمی عنوان کرد: در زمان ریاست آقای هاشمی و دوران سازندگی کارهای بزرگی صورت گرفت ، ولی متاسفانه عده ای هم از این فرصت ها سو استفاده  کردند و باعث تخریب ایشان شدند ،  وقتی مهدی هاشمی به دادگاه کشیده شود و مستندات قانونی بر علیه او باشد باید بدون هیچ اغماضی و فشارهای سیاسی عدالت اجرا شود، حکومت ما حکومت اسلامی است و باید عدالت در همه جا اجرا شود و برای اجرای عدالت باید از آقازاده ها شروع کرد. در این مورد هم ما خواستار آن هستیم که اگر طبق مستندات جرمی ثابت و محرز شد هر مقام مسئول و آقازاده ای که باشد همانند مردم دیگر با اوبرخورد شود  و قانون و عدالت برای همه یکسان باشد .
صالحی نسب در بخش دیگری از گفتگوی خود تصریح کرد: سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی و مقتدایی استاندار خوزستان به داد مردم هویزه و دشت آزادگان برسندچرا که  مامورین پلیس راه  در داخل این  شهرها اقدام به جریمه کردن مردم  بطور غیر منطقی و خلاف قانون می کنند.
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی گفت:شخصا بارها دیده ام که در داخل خیابانها پلیس راه مستقر شده و بدون توجیه قانونی شروع به جریمه نوشتند کرده اند. در حالی که پلیس راه وظیفه اش بیرون شهرها و در جاده های بین شهری است .
نماینده مردم سوسنگرد اضافه کرد:گاهی مشاهده شده که در فاصله اندکی بین ۳۰ الی ۴۰ کیلومتر ، شش پلیس راه مستقر شده است در کجای مملکت در یک جاده ای با این فاصله این همه پلیس راه مستقر می شود؟ حتی در اتوبان تهران – قم در روزهایی که حجم ترافیک بسیار بالا باشد باز هم این تعداد پلیس راه مستقر نمی شود.