تاریخ انتشار خبر: ۶ , آبان, ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۳:۲۰
کد مطلب : 102698

بازار احمدآباد آبادان را گِل بگیرید! + تصاویر

عصر آبادان: وضعیت محیطی بازار تره بار آبادان پس از بارش باران امروز ، مردم را دچار مشکلات کرده است.

 

به گزارش عصر آبادان ؛ باران نماد طراوت ، پاکی و زیبایی است .به خصوص اولین بارش ها  که از آسمان نازل می شود ، نوید از بین رفتن آلودگی ها و پیام زدوده شدن غبارها از چهره شهر را با خود می آورد.

در آبادان اما مفهوم باران با تعاریف نامانوس و تعابیر غم انگیزی گره خورده است.جمع شدن آب های سطحی ، ورود پساب فاضلاب به خانه ها ، مسدود کردن جاده های نیمه خاکی – نیمه آسفالتی و … تنها بخشی از عواقب باران ، این رحمت الهی برای مردم این شهر است.

دلیل اصلی تبدیل شدن باران به یک معضل زیست محیطی در آبادان هم کاملاً روشن است و عامه مردم می دانند کم کاری و بی برنامگی مسئولان طی سالیان اخیر چنین پدیده ای را رقم زده است.

صبح امروز در آبادان اولین باران پاییزی که باریدن گرفت ، اتفاقات پس از آن کاملاً قابل پیش بینی بود.به راحتی می شد حدس زد که دقایقی بعد ، خیابان ها از آب های سطحی پرشوند ، جاده ها مسدود شوند و فاضلاب به درون خانه ها راه پیدا کند و اتفاقاً غیر از این هم نشد.

بارزترین نماد شلختگی مبلمان شهری آبادان که پس از باران امروز به عمق فاجعه آن پی بردیم، بازار آبادان و مسیرهای پر رفت و آمد مردم بود.جایی که صدای شکوه های زیر لب هر شهروند رهگذری از آن شنیده می شد.

در میان این صداها  اما مسئولان همچنان درگیر بازی های سیاسی خودشان هستند و نجابت این مردم را ابزار سهل انگاری و کم کاری خود قرار داده اند.

به همین منظور در بازار میوه و تره بار احمدآباد که به دلیل وخامت اوضاع پس از بارندگی، راهی برای رفت و آمد عابران نداشت ، به میان مردم رفتم تا شاید حرف های شان این بار شنیده شود.

مرد میان سالی که بساط فروش سبزی پهن کرده بود ، اولین سوژه گفت وگوی من شد. او که کلمات فارسی را به زحمت اَدا می کرد از عکاس عصر آبادان پپرسید: تو را به خدا فایده هم دارد؟ اصلا برای چه عکس می گیری؟ یعنی مسئولان نمی دانند وضعیت این جوری است؟

وی ادامه داد: چندبار آمدند گزارش گرفتند و رفتند اما هر سال همین بساط را داریم و بدتر هم شده است.از شما می خواهم به فرماندار ، شهردار و مسئولان دیگر بگویید که فکری به حال اینجا کنند.

شهروند خانم دیگری نیز که پایش بطور کامل در گل فرو رفته بود ، در حالی که عصبانی به نظر می رسید گفت: همه جا وقتی اولین باران می بارد ، سجده شکر به جای می آورند اما اینجا به لطف عملکرد مسئولان ، با بارش باران عزا می گیریم چون زندگی مان مختل می شود.

وی افزود : همین الان بروید از نقاط مختلف آبادان فیلم بگیرید.خیابان ها تبدیل به دریاچه شده و بوی فاضلاب همه جا را گرفته است. هر کس نداند و وارد شهر شود فکر می کند سه روز تمام باران آمده در حالی که بارش باران امروز صبح نیم ساعت هم نشد.

تصاویر زیر بازار میوه و تره بار احمدآباد آبادان را سه ساعت پس از بارش باران امروز صبح نشان می دهد:

bazar-ahmad-abad (1) bazar-ahmad-abad (2) bazar-ahmad-abad (3) bazar-ahmad-abad (4) bazar-ahmad-abad (5)

 

 

انتهای مطلب/ج ن

 1. علي می‌گه:

  شهردار منطقه نگرانی چیزهای دیگر دارد
  آبادان به شهردار کاربلد وبدون وابستگی سیاسی نیاز دارد

 2. ولید می‌گه:

  متاسفم واسه شهردارمون حیف ابادان دست کی افتاده

 3. احمد می‌گه:

  هرسال بدتر از پارسال

 4. ناشناس می‌گه:

  هرسال بدتر از پارساله

 5. ناشناس می‌گه:

  اسف باره