تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۶:۰۵:۰۵
کد مطلب : 99102

بازار شب عید آبادان و پدیده بی ریخت دست فروشان / مدیران شهرستان کجای قصه اند؟

عصر آبادان: دست فروشان روز به روز اقتصاد و چهره شهر آبادان را دچار خسارت بیشتر می کنند و هیچ تدبیری برای مواجهه با آن دیده نمی شود.

به گزارش عصر آبادان ، با فرا رسیدن عید فطر ، بازارهای آبادان شب های شلوغی را تجربه می کنند. مردم آبادان که این ایام را به منزله عید واقعی تلقی می کنند برای خرید هدایا ، تزئینات، پوشاک و اجناسی از این قبیل به بازار می آیند و حال و هوای متفاوتی در سطح شهر ایجاد می کنند.

با این حال شیرینی و حلاوت قدم زدن در بازارهای آبادان اما با مراجعه اولیه خیلی زود از بین می رود و دیگر اثری از یک بازار با شاخصه های تمدن ، فرهنگ و حتی اقتصاد ایمن و هر آنچه یک شهر با سابقه کهن باید داشته باشد ، وجود ندارد.

جالب است بدانید در حین تهیه گزارش مشاهده شد که هر کدام از افرادی که قصد بساط کردن دارد از چند روز قبل ، با استفاده از اسپری رنگی ،در وسط بازاری مانند لین یک احمد آباد ، حدودی را مشخص می کنند و نام شان را در وسط آن می نویسند و به عبارتی آن محدوده را برای دست فروشی چند شبه ، به نام خود می کنند تا فرد دیگری از آن محیط برای بساط کردن استفاده نکند!

از این ها گذشته ، بی نظمی و فضای فوق العاده نامطلوبی که دست فروشان برای مردم ایجاد می کنند غیر قابل تصور بوده و ضعف مفرط مدیریت شهرستان برای مقابله با این پدیده را بیش از پیش هویدا می کند.

قبل از این، درخواست های مکرری از سوی مردم و بخصوص اصحاب رسانه خطاب به مسئولان شهرستان آبادان برای سامان دادن اوضاع بازار و اتخاذ تدابیر ویژه برای مقابله با پدیده دست فروشی صورت گرفته که متاسفانه با شانه خالی کردن برخی مدیران از مسئولیتی که بر عهده دارند، همچنان بی جواب مانده است.

  1. سارا می‌گه:

    هیچ عیدی بالاتر از عید فطر نیست و عید واقعی مسلمین جهان همان عید فطر است. لطفاً در انتخاب لغات دقت کنید … متشکرم

  2. حامد می‌گه:

    به منزله عید واقعی !!!
    واقعا ما به کجا داریم می ریم یعنی چی که به منزله عید واقعی منظورت از عید واقعی چیه جای تاسفه واقعا .