تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۶:۰۴
کد مطلب : 112993
به بهانه تلاش ارتش برای پاکسازی فلوجه از تروریست‌ها؛

بازخوانی جنایت هولناک آمریکا در فلوجه/ افزایش کودکان ناقص‌الخلقه و سرطان

«… دکتر وقتی او را دید شوکه شده بود، چون چهار نارسایی را با هم داشت. یک سوراخ روی کمرش، یک سوراخ توی قلبش، او فلج است و مغزش هم کوچک است.»

 

عصر آبادان-شهر فلوجه عراق این روزها شاهد درگیری  نیروهای ارتش با تروریست های داعش می باشد و خبرهای مربوط به این شهر در صدر اخبار بسیاری از رسانه های جهان قرار دارد.

مشکلات امروز مردم فلوجه و بحران بوجود آمده توسط تروریست‌های دست ساخته واشنگتن، یادآور اقدام ننگینی است که چند سال پیش آمریکایی ها علیه مردم این شهر انجام دادند و فرصتی است برای بازخوانی  آن جنایت تکان دهنده.

شبکه صدای آمریکا  (VOA) در گزارشی که سال ۹۱  از شهر فلوجه عراق منتشر ساخت، گوشه ای از جنایات دولت متبوعش را به تصویر کشید.

 

 

در این گزارش آمده است: «شهر فلوجه در عراق که در تمام سال های جنگ عراق و آمریکا شاهد سنگین ترین درگیری ها بود اکنون با تبعات آن از جمله تولد نوزادان با نارسایی های مختلف از جمله نارسایی ستون مهره ها دست به گریبان است. نتیجه یکی از پژوهش های علمی که اخیرا منتشر شده نشان می دهد که بر خلاف انکار وزارت دفاع آمریکا، این مسئله ناشی از کاربرد فلزات سمی در تولید سلاح های آمریکایی است.»

 

 

 

 

ویدئو/ گزارش صدای آمریکا

 

 

 

سباستین میر، خبرنگار این شبکه از شهر فلوجه عراق نیز تصریح کرد: «لوجانه دخترک پنج ساله عراقی، یکی از صدها کودکی است که در سال ۲۰۰۴ با انواع و اقسام نارسایی های پیچیده به دنیا آمد. پدرش می گوید پزشکان عراقی برای معالجه لوجانه دردسرهای زیادی دارند.»
پدر لوجانه به صدای آمریکا گفت: «دکتر وقتی او را دید شوکه شده بود، چون چهار نارسایی را با هم داشت. یک سوراخ روی کمرش، یک سوراخ توی قلبش، او فلج است و مغزش هم کوچک است.»
در ادامه این گزارش آمده است: «نشریه سم شناسی و آلودگی های محیطی اخیرا با چاپ یک گزارش مطرح می کند که میزان نارسایی های مادرزادی در شهر فلوجه، از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ از ۲ درصد به ۵۰ درصد رسیده است.»

 

 

 

 
بر اساس این گزاش، مقام های وزارت جنگ آمریکا در واکنش به این مستندات علمی، وجود جیوه در سلاح های خود را تکذیب کرده اند!

 

 

 

روزنامه ایندیپندنت انگلستان نیز نوشت: «تحقیقی که دکتر “کریس باسبی” استاد دانشگاه “اولستر” ایرلند شمالی بر آن نظارت داشته است، نشان می دهد که در شهر فلوجه بیشتر کودکان در معرض خطر بیماری سرطان و مرگ هستند. تحقیق انجام شده علت این امر را بمباران شیمایی این شهر توسط نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۰۴ می داند. علیرغم اینکه پزشکان شهر فلوجه از سال ۲۰۰۵ از افزایش تولد کودکان ناقص الخلقه در این شهر شاکی هستند، تحقیقات جدید نشان می دهد تعداد کسانی که دچار سرطان می شوند ۴ برابر افزایش یافته است و در بین کودکان هم این بیماری افزایش ۱۲ برابری داشته است.»

 

 

 

 

 

 

ایندیپندنت افزود: «همچنین در تحقیقی که ۱۱ پژوهشگر در آن شرکت داشته اند و از ۷۱۱ خانوار در فلوجه در سال ۲۰۱۰ به عمل آمده است، میانگین ابتلاء به بیماری لوسمی ۳۸ برابر افزایش یافته و همچنین میانگین ابتلاء به بیماری سرطان سینه افزایش ۱۰ برابری داشته است.»

منبع: جام نیوز