تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , دی, ۱۳۹۴ | ۲۰:۱۳:۵۸
کد مطلب : 105190

بازداشت همدست عامل انفجار سفارت ایران +عکس

شیخ سلفی « بلال کمال مزهر» (۲۱ ساله) شاگرد وهمدست شیخ « سراج الدین زریقات» سرکرده گروه تروریستی تکفیری گردان های عبدالله عزام بازداشت شد.

خبرگزاری ملی لبنان اعلام کرد که یک گشتی نیروهای امنیت عمومی لبنان عصر دیروز(پنجشنبه) این شیخ سلفی را در زادگاهش شهرک حاره الناعمه ( ۱۵ کیلومتری جنوب بیروت پایتخت لبنان) بازداشت کرد.

بازداشت همدست عامل انفجار سفارت ایران +عکس

گردان های عبدالله عزام که سرکردگی آن را پیش از شیخ زریقات ، « ماجد الماجد» تروریست سعودی برعهده داشت، مسئولیت انفجارهای تروریستی انتحاری سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ سفارت و رایزنی جمهوری اسلامی ایران در لبنان را که به شهادت ده ها تن و زخمی شدن تعدادی دیگر از انسان های بی گناه منجر شد، برعهده گرفته است.
شیخ زریقات با انتشار پیام های صوتی مسئولیت این انفجارهای تروریستی انتحاری را برعهده گرفت.
ماجد الماجد در اثر مرگی مشکوک در بیمارستان نظامی بیروت به هلاکت رسید و با فشارهای آل سعود به مقامات لبنانی و جسدش با یک هواپیمای سعودی به عربستان منتقل شد.
روزنامه لبنانی السفیر نوشت که شیخ مزهر که تحت آموزش های زریقات قرار داشته و از افکار تکفیری وی تاثیر پذیرفته است تحت تعقیب نیروهای امنیتی بوده است.
السفیر خاطرنشان کرد: این شیخ که تنها از چند هفته قبل مخفی شده بود، آزادانه بین دانشکده شریعت وابسته به دارالفتوای لبنان دفترکارش در انجمن ارشاد و اصلاح در منطقه مارالیاس بیروت و خانه اش در شهرک حاره الناعمه رفت وآمد می کرد.
برخی رسانه های لبنانی از این شیخ جوان به عنوان « صید گران بها» دستگاه های امنیتی لبنان یاد کرده که می تواند در باره شیخ تکفیری فراری زریقات و باندهای تروریستی تکفیری فعال و خفته در لبنان اطلاعات خوبی را ارائه کند.
منابع امنیتی لبنان خاطرنشان کرده اند که عملیات ویژه بازداشت شیخ مزهر در چارچوب طرح گسترده بازداشت تروریست های تکفیری در لبنان صورت گرفته است.

منبع: ایرنا