تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۳:۵۶
کد مطلب : 58349

بازیکنان سرباز با ۵۰ میلیون کارت می‌گیرند؟

مهرداد پولادی، حسین ماهینی و علی حمودی از جمله مشهورترین بازیکنانی هستند که از مرز ۲۷ سالگی عبور کرده اند و اگر مدت غیبت آنها، بیش از ۸ سال باشد، مشمول این قانون خواهند شد و با پرداخت جریمه احتمالا ۲۰ تا ۵۰ میلیونی پرونده سربازی آنها بسته خواهد شد.

 جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح امروز اعلام کرد که “به منظور اجرای عدالت تصمیم گرفته شد که مشمولانی که بیش از ۸ سال مرتکب غیبت سربازی هستند بر اساس بودجه ۹۴ بتوانند با پرداخت جریمه، تکلیف نظام وظیفه خود را مشخص کنند.”

سردار کمالی تصریح کرد: “این افراد در محدوده سنی ۲۷ تا ۵۰ سال هستند و باید تصمیم بگیرند که یا به سربازی بروند یا با پرداخت جریمه، تکلیف سربازی خود را مشخص کنند.”

وی با تأکید بر این مطلب که مبلغ جریمه مشخص نیست، تصریح کرد: “بنا بر پیش‌بینی ستاد کل نیروهای مسلح مبلغ ۲۰ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان برای جریمه این افراد در نظر گرفته شده است که بر اساس حضور در داخل یا خارج از کشور، مدرک تحصیلی و مدت غیبت محاسبه می‌شود و میزان جریمه تغییر پیدا می‌کند.”

بر اساس اظهارات سردار کمالی، به نظر می رسد مشکل سربازی بسیاری از فوتبالیست های سرباز حل شدنی است. تعدادی از این فوتبالیست ها، هم سن ۲۷ سال را رد کرده اند و هم ۸ سال غیبت را پشت سر گذاشته اند.

در این بین، مهرداد پولادی، حسین ماهینی و علی حمودی از جمله مشهورترین بازیکنانی هستند که از مرز ۲۷ سالگی عبور کرده اند و اگر مدت غیبت آنها، بیش از ۸ سال باشد، مشمول این قانون خواهند شد و با پرداخت جریمه احتمالا ۲۰ تا ۵۰ میلیونی پرونده سربازی آنها بسته خواهد شد.

البته در این بین بازیکنان سرشناس دیگری از جمله بختیار رحمانی، آرش افشین و سروش رفیعی که سن آنها کمتر از ۲۷ سال است، مشمول این قانون نخواهند شد.

 منبع: صراط