تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۴:۰۸
کد مطلب : 107083
تقابل جالب موسی‌اف و لوبانف؛

بازیکنی که پس ۲۴۰۰ دقیقه‌ مقابل پرسپولیس طلسم شکنی کرد

در شب تساوی پرسپولیس و سپاهان در لیگ برتر ایران، فوزیل موسی‌اف پس از ۲ هزار و ۴۰۰ دقیقه بازی در فوتبال ایران موفق به گلزنی شد که ثبت این رقم در نوع خود جالب‌توجه بود.

گلزنی موسی‌اف بعد از 2 هزار و 400 دقیقه در فوتبال ایراندر دیدار بزرگ و جذاب پرسپولیس و سپاهان یک خارجی جرقه اول بازی زیبای پرسپولیس‌ و سپاهان را روشن کرد. فوزیل موسی‌اف ازبکستانی در دقیقه ۱۰ روی یک ضربه کرنر تمام مدافعان و گلر پرسپولیس‌ را مات کرد در حالی که چندان هم بلندقامت نیست.

ضربه سر فوزیل در شرایطی به گل اول بازی تبدیل شد که این بازیکن طی فصل اخیر گلی نزده بود.

* گلزنی در بازی سی‌ام
بررسی عملکرد فضیل در لیگ برتر ایران نشان می‌دهد که این هافبک دفاعی ملی‌پوش ازبکستانی فصل قبل با پیراهن سپاهان ۱۳ بازی انجام داد. موسی‌اف که در میانه راه به زردپوشان اصفهانی پیوست ۱۱۶۸ دقیقه بازی کرد اما گلی به ثمر نرساند.

این بازیکن که خصوصیات تدافعی‌اش به مراتب بیشتر از خواص هجومی‌اش می‌باشد، این فصل هم تا قبل از بازی روز گذشته در ۱۶ دیدار پیراهن سپاهان را پوشید در شرایطی که ۱۴ مرتبه وارد ترکیب اصلی این تیم شد. جالب این‌که فضیل طی ۱۲۲۲ دقیقه تلاشش در فصل جاری هم گل نزده بود.

با این حال در دقیقه ۱۰ بازی با پرسپولیس‌ طلسم این بازیکن ازبک در مصاف با گلر ازبکستانی قرمزها شکست. د رواقع موسی‌اف پس از ۲ هزار و ۴۰۰ دقیقه بازی در فوتبال ایران موفق به گلزنی شد که ثبت این رقم در نوع خود جالب‌توجه بود.

* تقابل‌های موسی‌اف و لوبانف در ازبکستان
به گزارش مشرق، تقابل فوزیل موسی‌اف هافبک سپاهان و الکساندر لوبانف هم در نوع خود جالب بود. این دو ازبکستانی پیش از حضور در ایران نیز برابر یکدیگر قرار گرفته بودند.

سال ۲۰۱۴ در ایستگاه هفتم لیگ برتر ازبکستان لوبانف ۹۰ دقیقه گلر پاختاکور بود و در مقابل فوزیل فقط ۲۷ دقیقه برای لکوموتیو بازی کرد. شنبه ۱۳ اردیبهشت سال ۹۳ جدال این دو ازبک امروز فوتبال ما فقط ۲۷ دقیقه به طول انجامید چون موسی‌اف به خاطر مصدومیت تعویضی زودهنگام داشت.

البته این دو در دیدار برگشت لکوموتیو و پاختاکور (هفته ۲۰) هم مقابل یکدیگر قرار گرفتند. سه‌شنبه ۲۹ مهر ۹۳ تیم برتر میدان پاختاکور بود که ۹۰ دقیقه از لوبانوف استفاده کرد و ۳ بر ۱ نتیجه را به سود خود ثبت کرد. یک سال ۳ ماه و ۱۳ روز موسی‌اف در ترکیب اصلی لکوموتیو حضور داشت اما در دقیقه ۵۵ جای خود را به تاجی‌اف داد.

به هر تقدیر این آخرین تقابل ازبک‌های زرد و قرمز فوتبال ما در آن سوی مرزها بود. ازبک‌های امروز پرسپولیس‌ و سپاهان در سال ۲۰۱۳ یک تقابل تماشایی در بازی بزرگ پاختاکور و بنیادکار داشتند.

در ایستگاه ۱۲ لیگ ازبک‌ها پاختاکور با وجود استفاده از لوبانف ۲ گل از بنیادکار رقیب سنتی‌اش خورد. یکشنبه ۲۹ تیرماه سال ۱۳۹۲ بنیادکار ۵۸ دقیقه از موسی‌اف استفاده کرد.

روز گذشته فرصت مناسبی برای لوبانف بود تا شکست خود در داربی دو سال پیش تاشکند را با درخشش برابر فوزیل تلافی کند و فرصتی که زمینه آن با شوت تماشایی کمال کامیابی‌نیا در دقیقه ۷۴ فراهم کرد. اما در نهایت سهم فوزل و الکساندر از بازی بزرگ ایستگاه ۱۸ تهران یک امتیاز بود و بس.