تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۳:۲۵
کد مطلب : 91006

بازیگر زن تئاتر درگذشت +عکس

وی برنده جایزه اول بازیگری سی امین جشنواره تئاتر فجر برای بازی در نمابش مرگ کسب وکارمن است به نویسندگی صحرا رمضانیان وبه کارگردانی محمدرضادرند و سعید زندی درسال ۱۳۹۰ است.

 در اثر عارضه و ایست قلبی بامداد امروز «ثریا شیرزادی» بانوی هنرمند و پیشکسوت کرمانشاهی دار فانی را وداع وجامعه هنری کرمانشاه را داغدار کرد.

این هنرمند پیشکسوت کرمانشاهی که سالها عمر گرانبهای خود را صرف هنر و فرهنگ کرمانشاه در عرصه تئاتر و تلویزیون کرده بود بامداد امروز در اثر ایست قلبی و در منزل پسرش در تهران درگذشت.

بنابر این گزارش، پیکر این هنرمند ارزشمند و مادر تئاتر و تلویزیون کرمانشاه به زادگاهش در استان کرمانشاه منتقل و به خاک سپرده می شود.

وی بیش از  ۴۰ سال که در عرصه های رادیو، تلویزیون و تئاترکرمانشاه ایفای نقش کرده و نخستین بانوی هنرمند عرصه تئاتر استان است.

شیرزادی جزو هنرمندان پیشکسوت تئاتر کشور است و سابقه بازی در سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی را نیز در کارنامه خود دارد.

وی برنده جایزه اول بازیگری سی امین جشنواره تئاتر فجر برای بازی در نمابش مرگ کسب وکارمن است به نویسندگی صحرا رمضانیان وبه کارگردانی محمدرضادرند و سعید زندی درسال ۱۳۹۰  است.

شیرزادی درعرصه تئاتر در محضر اساتیدی چون  استاد ترابی، استاد شهبازی، استاد سمندریان و استاد آتش تقی پور آموزش دیده و در کارنامه کاری وی  بازی در نمایشمردی که مرده بود و خود نمی دانست نوشته و کارگردانی عباس بنی عامریان(۱۳۴۶)، بازی در نمایشخسیس نوشته مولیر وکارگردانی غلامحسین ناجی(۱۳۴۷) ، بازی در فیلم کودکانی از آب و گل به کارگردانی عطاء الله حیاتی(۱۳۷۳)، بازی درفیلم استخوان ها صدا کند تاخ تاخ نوشته صحرا رمضانیان و به کارگردانی محمد رضادرند و سعید زندی(۱۳۸۷) و بازی در نمایش خر مگس نوشته صحرا رمضانیان و به کار گردانی محمد رضادرند و سعید زندی(۱۳۸۹) وکسب جایزه اول بازیگری سی امین جشنواره تئاتر فجر رابرای بازی در نمایش مرگ کسب و کار من است  نوشته صحرا رمضانیان و به کار گردانی محمد رضادرند و سعید زندی(۱۳۹۰) به ثبت رسیده است.

آخرین فعالیت سینمایی شیرزادی مربوط به بازی در فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا است.

ثریا شیرزادی در مصاحبه ای که پیشتر با خیرگزاری مهر کرمانشاه داشته گفته بود که «اگر بازی نکنم می میرم» و امروز هنر بازیگری کرمانشاه است که علی رغم وجود هنرمندان قوی و برجسته، بی مادر مهربانش یعنی ثریا شیرزادی طعم تلخ مرگ را چشید و جامعه هنری استان و هرکس که بازی های به یاد ماندنی او را دیده داغدار وی بوده و هیچ گاه یاد و خاطره اش از ذهن مردمان این دیار پاک نخواهد شد.

منبع: مهر