تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۶:۱۹:۳۴
کد مطلب : 84686
در یک اتفاق غم انگیز؛

بازی کامپیوتری این جوان را به کام مرگ کشاند +تصاویر

عدم کنترل اعصاب، استرس، تپش قلب و احتمالا سابقه شناسایی نشده بیمار‌ی‌‌های قلبی سبب مرگ یک جوان ۲۴ ساله چینی هنگام بازی با کامپیوتر شد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، کارشناسان در خصوص استفاده بیش از حد از باز‌ی‌های الکترونیکی به ویژه بازی‌های رایانه و عوارض آن بر سلامت افراد هشدار می‌دهند.

 

گفتنی است، چندی قبل در رسانه‌های جهانی مرگ یک نوجوان ۲۴ ساله چینی به نام wutai بازتاب وسیع و گستره‌ای پیدا کرده بود.

 

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این جوان که به بازی با رایانه اعتیاد شدیدی داشته است پس از ۱۹ ساعت بازی بدون استراحت ناگهان دچار ایست قلبی، سرفه و افتادن از صندلی خود شده و تا قبل از رسیدن نیروهای اورژانس جان خود را از دست داده است.

 

دوربین مدار بسته موجود در گیم نت از او فیلم برداری کرده و نشان داده که در عرض کمتر از یک دقیقه و پس از حمله ایست قلبی این جوان جان خود را از دست داده است.

 

سایر افرادی که در Gamenet حضور داشته‌اند با وحشت فراوان شاهد مرگ دوست خود بوده‌اند که تا چند لحظه پیش با هیجان به انجام بازی مشغول بوده است.

 

 

پژوهشگران هشدار می‌دهند در حین انجام بازی های کامپیوتری به خاطر فشار و هیجان بالا افراد امکان ترشح هورمون آدرنالین وجود دارد و پس از آن فرد با تنگ شدن رگها، افزایش فشار خون، کاهش توانایی تنفس و افزایش ناگهانی درجه حرارت مواجه خواهد شد که در صورتی که این وضعیت استمرار پیدا کنند می‌توانند منجر به بروز حمله قلبی و حتی مرگ در افراد شود.

 

پزشکان بویژه به والدین توصیه اکید می‌کنند بر میزان زمان بازی و نیز میزان هیجان کودکان خود هنگام انجام بازی‌های چند رسانه‌ای بشدت کنترل داشته باشند.