تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۹:۱۲:۱۵
کد مطلب : 89298
در پی فضاسازی گسترده رسانه ای؛

باز سازی حمله سپاه به یک کشتی توسط پایگاه آمریکایی +فیلم

در این میان، یک پایگاه آمریکایی به انتشار فیلمی که صحنه حمله نظامیان ایران به این کشتی را بازسازی می کند پرداخته و از هدف قرار دادن این کشتی توسط نیروهای ایران خبر داده است …

پس از آنکه روز گذشته برخی رسانه های آمریکایی مدعی شدند که پنج شناور نظامی ایران در آب های خلیج فارس، در اطراف یک کشتی باری تحت پرچم سنگاپور، تیر اخطار شلیک کرده‌اند، رسانه های غربی و عربی به صورت گسترده ای به پوشش این خبر پرداختند.

 

 

در ابتدا پایگاه خبری شبکه سی‌ان‌ان (CNN) این خبر را منتشر کرده و سپس شبکه خبری ان‌بی‌سی‌نیوز در گزارشی تکمیلی گفت که کشتی مزبور، یک فروند نفت‌کش با نام «آلپاین» بوده و این شناورهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده‌اند که در تنگه‌هرمز با آن روبرو شده‌اند. بر اساس این گزارش، شناورهای ایرانی از کشتی می‌خواهند که توقف کند و پس از امتناع ناخدای کشتی از عمل به فرامین نظامیان ایرانی، تیرهای اخطار شلیک می‌شود.

 

 

پس از آن، پایگاه های آمریکایی سی بی اس نیوز (CBSnews)، دیفنس نیوز (Defensenews)، بیزینس اینسایدر (Businessinsider)، فاکس نیوز (Foxnews) و …، پایگاه های انگلیسی بی بی سی (BBC)، گاردین (Guardian)، رویترز (Reuters) و …، پایگاه های عربی الجزیره، العربیه و …، با عناوین مختلف به پوشش این خبر پرداخته و آن را به افزایش تنش ها در منطقه، دیدار سران عرب با اوباما و … مرتبط دانستند.

 

 

در این میان پایگاه آمریکایی ام اس ان (MSN) به انتشار فیلمی که صحنه حمله نظامیان ایران به این کشتی را بازسازی می کند پرداخته و از هدف قرار دادن این کشتی توسط نیروهای ایران خبر داده است.

 

 

 

 

۵۰۶

منبع: جام نیوز